InternetFOLK - hlavní strana
Archiv rozhovorů on-line
JAREK NOHAVICA
ve čtvrtek 26. 6. od 14:00 do 17:00

    ROZHOVOR ON-LINE

Daniela (Frankfurt)   26. června
14:00:20
Vazeny, mily Jarku,
diky, ze jste, a ze jste se vratil. Jak se po americkem turne citite zase doma, mezi svyma?
 
26. června
14:04:14
Na začátku bych Vás všechny moc rád pozdravil ze svého ostravského podkroví a popřál hezké odpoledne. Sedím u svého počítače a jsem připraven odpovědět na všechny Vaše všetečné otázky. Ptejte se, prosím, konkrétně, abych mohl konrétně odpovídat. A odpusťe mi případné překlepy, píšu sám a snažím se psát rychle, abych zvládl příval otázek. Rychlost někdy nejde ruku v ruce s přesností.
Paní Danielo, cítím se skvěle.Viděl jsem Ameriku a jsem rád, že jsem doma.

veronika z bb   26. června
14:03:17
dobrý deň pán Nohavica, prajem všetko naj k polke "divného století" a chcem sa opýtať, kedy sa uvidíme v Banskej Bystrici.Min. rok ste sľúbili že v lete prídete :)
Veronika
 
26. června
14:04:42
Veroniko, letos se asi na Slovensko nedostanu.

Zany   26. června
14:03:36
Ahoj Jarku, jak jsou daleko přípravy nového alba? 
26. června
14:07:31
Víťa Sázavský má na kazetě první várku mých demo nahrávek. Teď po neděli vyjíždím do světa na pár koncertů, předpokládám, že se s Víťou někde potkáme a já mu dám další a domluvíme se, co a jak. Vypadá to, že bych se někdy na konci léta schoval ve studiu a vše natočil, tak jste si desku ještě letos na podzim mohli koupit. Nebo vypálit.:-)

HONZA   26. června
14:05:10
Ahoj Jarku přeji ti hezké léto a hodně tvůrčích nápadů po návratu z Ameriky.Chtěl jsem se zeptat na nové CD - kdy předpokládáš,že bude dokončeno.Neuvažuješ třeba o dvojalbu,kdy na prvním by byly dosud nevydané písně a na tom druhém písně nové.Děkuji za odpověď. 
26. června
14:08:12
Dvojalbum je zajímavý nápad. Nevím jestli ho použiju už teď, asi ne, ale nevylučuji nic.

Vráťa   26. června
14:05:17
Ahoj Jarku, nedávno jste se přestěhoval z Těšína zpátky do Ostravy - stýskalo se Vám po rodném městě, nebo se Vám už v Těšíně nelíbilo? Jinak bych chtěl smeknout před písničkářem, který dokáže na svět přivést něžné a romantické písničky jako "Zatím co se koupeš" i ptákoviny (v tom nejlepším slova smyslu) jako "Ostrava černa" apod. Dodatečně všechno nejlepší k padesátinám a ať se Vám daří psát stále stejně skvělé písně jako doposud. 
26. června
16:28:25
Vráťo, těch 40 kilometrů - to snad není ani stěhování. To je přesun na vedlejší dvorek. Zůstávám stále doma.

jana   26. června
14:06:35
Dobrý den, mám moc ráda Vaše písně, rádi bychom Vás zase někdy viděli i ve východních čechách. Přijedete? Děkuji za odpověď a přeju mnoho dalších úspěchů. 
26. června
14:10:48
Jano, asi se budu opakovat z minulého ON LINE rozhovoru,ale stále platí má tehdejší odpověď pohledně koncertování, že k Vám určitě přijedu, že mě to pořád baví, těším se... Já jen koncertuji méně často než by asi bylo záhodno a proto musíte být, jestli to lze tak říci, trpěliví.

darinka   26. června
14:06:39
Mily Jarek, zaujimalo by ma, či si este pamätáte svoje staré pestničky ako: Obluda, Plivnout do rukávu (Mý vlasy), Žirafák, Cyklistika, Svatava, Kývací plyšový pes, V buvetě nastojáka, a pod. Preco tieto pesnicky nehráte na svojich koncertoch? 
26. června
14:13:27
Obludu a Žirafáka bych asi zpaměti dnes večer v Parníku / kde od 8 koncertuju / nezvládl, jsou to navíc písně Vysockého, možná proto se mi trochu "vykouřily" z hlavy. Ale ty zbylé na "harddisku" v hlavě mám a to, že je hrávám méně často je dáno tím, že koncert je omezen časově a na všechny písně se prostě nedostane.

Vráťa   26. června
14:07:10
Ještě bych se chtěl přimluvit za víc koncertů v Praze nebo poblíž Prahy pro nás Pražáky křtěné Odrou a Ostravicí ;-) Díky 
26. června
14:14:43
Vráťo, po návratu z Ameriky Vám mohu říct, že měřeno tamními měřítky hrát poblíž Prahy znamená hrát v Košicích.---Ale jo. Něco vymyslím.

David   26. června
14:08:15
Čau Jardo, chtěl bych se tě zeptat jestli přijedeš někdy do OPAVY na fotbal, i když jsi fanda Baníku. Určitě nebudeš litovat. Přeji hodně zdravíčka a ať ti to stále tak dobře zpívá. Jsi super !! 
26. června
14:18:39
Do Opavy na fotbal / a svého času na hokej / jsem se bez legrace chystal už několikrát. Miluju menší stadióny s atmosférou. Např. Ostrava je na hokej skvělá, ale Třinec to je bomba. Nebo U.Hradiště, když ještě hrálo fotbalovou ligu. A já tam byl ,Davide, na jejich prvním zápase se Spartou. No zážitek.

Dan   26. června
14:09:31
Milý Jarku. Kdysi jsi ve své písničce prozradil své telefonní číslo. Měl jsi s tím nějaké problémy?
Čísla se změnila, ty ses přestěhoval.... Hlídáš si teď své soukromí víc?
 
26. června
14:16:05
Já ne. Ale pošta ho potom přepřidělila nějakému obchodu v Těšíně. Nemám problém s uhlídáním si soukromí. Možná proto, že jste ke mně vlastně hodně laskaví.

Lodka   26. června
14:10:25
Jarku,citil jste se tam daleko,za velkou louzi,Evropanem nebo Slovanem nebo Cechem nebo kosmopolitnim svetobeznikem?Citil jste tam svoji identitu silneji?jak na Vas pusobili Cechoamericane,pokud se to da nejak zevseobecnit?Dekuji a zdravim Vas . 
26. června
14:24:07
Asi nejvíc Čechem.Potkal jsem se se spoustou lidí, takže Vám nemůžu odpovědět jednoznačně na otázku, jak na mně působili.Viděl jsem úsměv i stesk, nadutost i skromnost, hrdost i odrození, slyšel jsem krásnou češtinu člověka, který je už 35 let z Čech, ale slyšel jsem i komolení jazyka klukem, který tam odjel předloni.

xy   26. června
14:10:26
Lodenica 2003 bude? 
26. června
14:18:54
Bude. S heligonkou.

Stepan   26. června
14:13:25
Zdravim Jarku, chtel bych se zeptat, do jake miry jste jako autor schopen ovlivnit cenu vysledneho cedecka, a jestli nove album bude rovnez k dostani na velkych cernych praskajicich deskach :-)) 
26. června
14:20:28
Cena je věcí firmy.O černé praskající vinylové jsem ještě nejednal.Poptám se.

Ondra   26. června
14:13:34
Zdravím Vás Jarku, mám zcela konkrétní dotaz: Můžete jmenovat alespoň tři české básníky, kteří Vás nejvíce ovlivnili? Plánujete v nejbližší době návštěvu severních Čech?
Jinak se těším na koncert v Bechyni příští týden, konečně jsem na Vás sehnal po mnoha měsících lístek. Přeji hodně zdraví a úspěchů.
 
26. června
14:26:24
Seifert, Skácel, Kryl....
Na podzim budu zřejmě vystupovat méně. Chci tu novou desku natočit co nejlépe, aby se Vám líbila, a to chce klid a soustředění.
Červencové koncerty / i ten v Bechyni / jsou jedny z posledních tento rok. Už se těším, jak si zahraji. Jen ten telčský déšť musíme zahnat.:-)

Honza   26. června
14:15:31
Ahoj Jarku, neuvažujete o souhrnném vydání písní Vysockého a Okudžavy, které máte v repertoáru? Myslím, že na to spousta posluchačů čeká. A ještě poznámka: všiml jste si, kolik chyb napáchala Votobia zrovna ve Vaší Písni pro V. V. v jinak bezchybné knížce Vysockého překladů Milana Dvořáka? 
26. června
14:28:03
Na Vysockého a Okudžavovy písně myslím co nevidět dojde. --- Píseň pro V.V.? Musím se podívat.

Lucka   26. června
14:17:12
Mily Jarku, rada bych se Te zeptala, jak se divas na to, ze mnoho lidi si Tve cedecka a kazety vypaluji misto toho, aby si je koupili...zlobis se na ne?(doufam ze moc ne...) I ja jsem jedna z nich a delam to proto, ze nemam tolik penez, abych si mohla koupit...mej se nadherne a zustan porad takovy jako jsi, clovek, ktery umi vzdy pohladit na dusi:) 
26. června
14:28:40
Palte, palte, živý koncert nevypálíš.

Honza   26. června
14:17:28
Jarku chtěl bych se zeptat na koncertu v Kravařích minulý rok jsi zpíval písničku "Anděl",moc se mi líbila.Objeví se na nově vydaném albu? 
26. června
14:30:29
Půvopdně jsem nechtěl, ale asi ano. Provázela mne všemi americkými koncerty. Tak se jí za to odměním.

mara   26. června
14:18:04
Milý pán Jarek , teším sa že ste opäť medzi nami.Naozaj to myslíte vážne že sa na Slovensko ani nepodíváte . To nám predsa nemôžete urobiť. Ved do konca roku je ešte tak daleko, možno by sa skulinka našla..... ? 
26. června
14:31:25
Loděnice v Piešťanech na konci srpna. Zahulákáme si tam do piešťanské noci. Posledně jsem Vám hrál písně tiché, teď to s heligonkou hodlám rozparádit.

darinka   26. června
14:19:54
Ďakujem za odpoveď. A este ma nieco zaujima. Este pred uvedením filmu Rok ďábla do kín, ste na koncerte v Košiciach v novembri 2001 slubili, ze po jeho uvedení do kín plánujete spoločné koncerty s Karlom Plíhalom pri tejto príležitosti. Žiadny koncert sa ale nekonal. preco? Veľmi by som uvítala spoločný koncert mojich dvoch najobľúbenejších "pesničkárov". Bude niekedy takýto váš spoločný koncert na slovensku? Vďaja za odpoveď :-) 
26. června
14:32:50
Hráli jsme, koncertovali. Asi Vám to nějak uniklo.
Byl to půvabný výlet s KP po boku.

Milena   26. června
14:20:39
Vážený a milý Jarku, zdravím Vás. Děkuji za všechny písničky, které poslouchám a hlavně mám moc ráda už asi "sto" let. A víte, kdy jsou snad nejkrásnější? A kdy si je nejvíce vychutnávám? Když je poslouchám v autě při cestě do Ostravy. Srdce mě bolí, že nemohu být na koncertě 4.7. na zámku v Bechyni. Důvod-vyprodáno. Strávila jsem tam své dětství, je to krásné městečko.. Užijte si to tam! A připojuji se k požadavku na více koncertů. Přeji vše krásné. 
26. června
14:37:34
Bechyně je krásná. A bez nacionalistického třeštění Vám říkám po návratu z Ameriky, že Česko vůbec je nádherné. Prostě krásné. Kruci, až se mi srdce svírá. Já vím, my nesmíme moc vykřikovat a chválit se a upozorňovat na sebe, aby z nějaké strany zas nepřiletěla nějaká "třicetiletá" nebo "druhá světová" facka, ale...co říct?...prostě... jsem normálně rád, že tu s Vámi žiju. Stačí ?

Honza   26. června
14:21:18
Dobrý den Jarku,co říkáte na to,že České republika vstupuje do socialistické EU a jak se Vám líbí současná vládní koalice?
Díky za odpověď.
 
26. června
14:44:37
Evropská unie ? Není jiné cesty. Ale my to zvládnem. Vždyť jsme zvládli i Habsburky. :-)))
- Já jsem například rozhodnut zpívat české písně. Pro ty, kdo mně budou chtít a potřebovat poslouchat. V Americe mne napadlo /omlouvám se, trochu je to nabubřelé/ heslo: Písničkář je doma tam, kde chtějí poslouchat jeho písně. --- A současná koalice ? No já ji teda nevolil a volit nebudu. Ale nebylo nás dost, tak teď vládnou mému srdci méně blízcí. Ale to je demokracie.

Eva N.   26. června
14:23:10
Zdravím Vás živě a přeji hezký víkend, i když nestačíte odpovídat.
Ať Vám to dneska dobře hraje.
E
 
26. června
14:46:04
Koncert v Parníku je odpočinek. A v neděli v tomtéž Parníku si odpočinu u scrabblu. Ať žije Parník, ta záhadná loď.

Stepan   26. června
14:23:20
Muzeme ocekavat spise kytarove zpovedi ci heligonkove pisne. Jednu dobu jste uvazoval o celem albu starych pisni pouze pro heligonku, plati to stale? 
26. června
14:49:34
Platí. - Dnes jsem tedy slibotechna ! Na pět roků dopředu. Po Vysockém, Okudžavovi / pracovní název ŠLA PRAVDA SVĚTEM / přislibuji heligonkové /REVIZE JÍZDENEK/. Už se mně radši na nic podobného neptejte, abych nezačal vymýšlet projekt, co já vím, vážné hudby. Už stačilo. - Co se týče nové desky, vypadá to, že bude hodně /ale hódně/ pestrá.

veronika z bb   26. června
14:24:45
nechystáte nejaké koncerty s kapelou Čechomor? Koncert v Banskej Štiavnici asi pred dvoma rokmi bol skvely :) Rada by som bola keby sa to zopakovalo. Alebo vydanie CD s touto skvelou kapelou, hm :) 
26. června
14:50:28
Čechomoři už jezdí vlastními cestami. Stopou našeho jedinečného setkání je film a soundtrack.

Maďarka z Ústí   26. června
14:26:11
Ahojík pane. Zdravím z ÚL. Jen malý dotaz. Stihl ses zúčastnit referenda do EU? Krásný den a pac a pusu na čelíčko :-)) 
26. června
14:51:59
Jejda. Pusu na čelíčko ? To jste zase Vy, ta z Ústí, co kousne a pustí ? Refrén mých ON LINE rozhovorů ? Díky za přání.

Milena   26. června
14:27:24
Jarku, bude Vás možné si poslechnout na nějakém letním festivalu? 
26. června
14:52:23
Kromě Piešťan nikde jinde.

Australan   26. června
14:29:01
Jarku, kdysi davno (10 a vice let) jsem zaznamenal, ze se chystas napsat nejakou knizku. Ale krome spoluprace s p. Zapletalem na Poslednim mejdanu kde nic, tu nic. Nebo se mylim????? Dekuji za info 
26. června
14:53:12
Ještě nepřišel čas, Australane.

Daniela (Frankfurt)   26. června
14:29:18
Kdyz jste cetl Havrana, urcite jste se jako clovek, ktery pracuje s jazykem, zamyslel nad tim, jestli a jak by se dalo prevest do cestiny 'nevermore'. Nasel jste ...? 
26. června
14:56:54
Na své pokusy jsem rezignoval. Co znám cizí: jenom to a více ne - pouze to a a pranic víc - nadarmo - víckrát ne - nikdy již - nikterak - ztraceno - nikdykrát - Je asi nejlepší to starobylé NIKDYKRÁT.

LucieS   26. června
14:32:03
Jaké ještě letos chystáte koncerty, když píšete, že ty v Bechyni jsou letos jedny z posledních? Ráda bych se konečně na nějaký dostala, zatím chodím pro lístky s „křížkem po funuse“… Díky za krásné písničky! 
26. června
14:59:28
Jak se říká v Cimrmanovi: my nesmíme ani naznačovat. -- Ale budiž -- Koncem srpna chci udělat koncerty v Porubě v letním kině a v Hradci nad Moravicí na nádvoří zámku. Berte to ovšem všichni s rezervou, bez záruky, nic není dojednáno stoprocentně, tak nás potom s Janou Linkovovou nekamenujte, kdyby to nevyšlo. Určitě by to byl hezký konec léta.

Lucie z 1.rady   26. června
14:33:15
AKU SKUSENOST STE SI PRINIESLI PRES VELIKE MORE,MILY MISTR?ZDRAVIM Z RUZOMBERKA. 
26. června
15:00:33
Na to je, Lucie, ještě moc brzy. A jak se znám, tak píseň, v níž to nejhlubší z Ameriky popíšu, vznikne až přijde její čas. A tento týden to asi nebude.

Stepan   26. června
14:34:02
Jak casto se vidite ci slysite s Karlem Plihalem? 
26. června
15:02:20
Karel /čili jak s oblibou při těchto ON LINE rozhovorech zkracuji - KP / maká. Je zavřený ve studiu a maká. Co mu zavolám, maká. Jsem rád, že maká. Aspoň tu desku konečně dotočí a vydá. Můj makající kamarád KP.

Tomáš   26. června
14:37:22
Ahoj Jarku, přeji hezké odpoledne. Zajímalo by mě, co je podle Tebe v životě pro člověka nejdůležitější, obecně, jak to cítíš. Díky. Jinak držím palce při natáčení nové desky, určitě si ji koupím. Tomáš 
26. června
15:03:01
Tomáši, nevím. Ještě nevím. Ale pátrám po tom.

Lucie   26. června
14:43:05
Dobrý den Jarku, nejdřív mi dovolte popřát trošku zpožděně k Vašim narozeninám vše nej, spoustu inspirace v další tvorbě, vděčné fanoušky (i když ty ani nemusím přát - ti jsou :-)) a samozřejmě spokojenost v soukromém životě. Mám otázku, film už jste natočil, nechystáte se napsat životopisnou knížku? Neláká Vás vydat knihu vaší poezie (nemám na mysli zpěvníky) nebo třeba se vrhnout do prózy? Děkuji za odpověď. 
26. června
15:08:32
Tento rok chci vydat desku. Co přinese ten příští, uvidím. O knížce jsem se už zmiňoval výše. Je v tom něco mužsky ješitného, že na stará kolena sepisují, co a jak v tom jejich životě bylo. Dělají rezumé. A sdělují světu. Možná mne to čeká. Možná se tomu vyhnu.- Mám tady vedle sebe na stole krásnou modlitbu sv. Františka Saleského. Tak poslouchejte její začátek. Přepíšu Vám jej:
"Pane, ty víš lépe než já, že den ode dne stárnu a jednoho dne budu starý. Chraň mě před domněním, že musím při každé příležitosti a ke každému tématu něco říci. Zbav mne velké náruživosti chtít dávat do pořádku záležitosti druhých. Nauč mě, abych byl uvážlivý a ochotný pomáhat,ale abych přitom nevrtal a neporučníkoval. Zdá se mi, že je škoda z přemíry své moudrosti nerozdávat - ale ty víš, Pane, že bych si rád udržel pár přátel."

Andrea   26. června
14:50:18
Ahoj Jarku, chtela jsem se zeptat jeste ohledne koncertu, zda v cervenci jeste po Bechynskem koncerte budou jine. Prijizdim do Cech pouze na cervenec a udelalo by mi nesmirnou radost zajit si na Vas koncert. Drzim Vam pesti v tom, co delate, a ze to delate zatracene dobre. 
26. června
15:08:58
O všech koncertech na www.nohavica.cz.

Lucie z 1.rady   26. června
14:51:15
1)A co Indiani: videli ste - poculi ste? 2)Prirastlo Vam v Amerike nieco k srdcu tak, ze Vam to tu bude chybat? Ahoj Slunko! 
26. června
15:09:59
Neviděl. Neslyšel. - Central Park v New Yorku.A New York vůbec.

xy   26. června
14:52:05
Bylo hodně gratulací přes maily a esemesky? Je Vám to nemilé? Byl v USA taky někdo z rodiny? 
26. června
15:12:04
Odřízl jsemse od internetu i mobilu, ale přesto se některé z nich probojovaly až ke mně. Nebylo a není to nemilé. Díky za ně. - V USA jsem nebyl na výletě, proto jsem nebral nikoho z blízkých. Jel jsem odehrát co nejlépe 9 koncertů a to je hodně náročné.

raddy   26. června
14:53:09
Dobrý den Jarku, měl bych je jednu prostou odpověď. Jak dokáže člověk napsat tak báječné písně jako Vy? Zkouším to, ale nedaří se, vždycky skončí někde v zapomění.
Přeji úspěšný koncert a spokojené publikum.
Díky raddy
 
26. června
15:13:22
To kdybych věděl, tak píšu samé báječné písně. Po pravé ruce mám koš. Ani ho radši před vámi neotevírám. A v hlavě ?... Ani se neptejte. Samé blbostě.

Andrea   26. června
14:57:33
Potrebujete mit na psani textu svuj klid a ticho, anebo radeji vycestujete nekam za inspiraci?... mivate take "beztvorne" obdobi, "kde nic tu nic"? 
26. června
15:14:11
Noc je má poduška i můj papír i můj inkoust.

Lucie z 1.rady   26. června
14:58:06
Uz nemam dalsie zodpovedatelne otazky, tak Vam teraz prajem stastlivu aklimatizaciu, dobre koncerty, pokojne leto, stale velku radost zo zivota a zo vsetkeho a vsetkych, ktorych Vam prinesie do cesty. Vasa,L. 
26. června
16:21:09
*

BARBARA   26. června
14:58:19
VAZENY PANE NOHAVICO... NEMAM ZADNOU ZASADNI OTAZKU, KTEROU BYCH VAM POLOZILA... SNAD JEN, ZE MIT NA HLAVE KLOBOUK - V TU RANU HLUBOCE PRED VAMI SMEKAM... PRAVE SE VYNACHAZIM V BRITSKEM KRALOVSTVI A VASE ZHUDEBNENE BASNE MI TO TU POMAHAJI PREZIT... VYSLOVUJI TIMTO PROSTE "PODEKOVANI", ALE VERTE, ZE O TO SRDECNEJI... *BARBARA* 
26. června
15:17:37
Barbaro, zdravím Vás přes kanál a jsem moc rád, že Vám aspoň trochu mé písně pomáhají. Víte, ono i v té Americe byl nejsilnější zážitek ve chvílích, kdy si člověk uvědomil, jak hmatatelnou sílu má třeba i nejtišší píseň. Já to znám. Mně kdysi taky pomáhali přežít jiní svými krásnými písněmi.

došek   26. června
14:58:23
Jarku, píšeš, že Tě neuvidíme (kromě Piešťan) na žádném letním festivale. A co festival Slunce ve Strážnici??? Tam přece budeš i moderovat. Nebo se mýlím? 
26. června
15:20:24
Jejda ! Omluva ! Velká omluva ! Děkuji za připomenutí. No to by byl malér. Já přeci hraji ve Strážnici ! V pátek. 11.července.A moc se těším,protože to bude večer harmonik a aspoň se zblízka podívám, jak hrají kolegové.

Lenka   26. června
14:59:19
Dobrý den, pane Nohavica, v různých Vašich zpěvnících jsem viděla Píseň o ženách, je moc hezká, je možné ji najít na nějakém albu? Nějak se mi to nepodařilo najít, dále písnička Dzina a Váňa (nevím,jestli je to správně napsáno), o té jsem také dlouho neslyšela, najdu ji také někde?
Moc Vám díky za odpověď a přeji Vám, ať Vám to pořád tak skvěle hraje a zpívá ....
Jo a taky ještě otravuju za koncerty .... poblíž Prahy, klidně si počkám ....:-))) nashle
 
26. června
15:21:55
Píseň o ženách, Ani Váňa a Zina nejsou na oficiálních albech. Možná se vlezou na tu desku padlých heligonkových písní, na tu desku " Tři čuníci pro důchodce".:-)

darinka   26. června
15:00:20
Mam Vas pozdraviť od svojho priateľa Mirona, bol minuly rok prvy krat na Vašom koncerte a veľmi sa mu páčil. Praje Vám mnoho úspechov nie len na koncertných pódiách, ale aj v nahrávacom štúdiu, aby si mohol kúpiť ďalšie Vaše CD-čko. 
26. června
16:22:33
*

Lodička   26. června
15:00:34
Mily Jarku!Ac je parne leto,a Vase pisnicka Vanoce v Bratislave,je zimni,neda mi to se nezeptat na na slova "zadna moc nevrati to".Vim,ze nerad komentujete svou tvorbu,ale tentokrate zkuste,prosim.Dekuji a preji hoooodne radosti a zdaru. 
26. června
15:24:23
To jak tak plyne všemocný čas a neúprosně odnáší vše dobré, jakož i laskavě odnáší to zlé, napadlo mne, že : žádná moc nevrátí to.

Maďarka z Ústí   26. června
15:03:12
Ještě jeden dotázek. Co ty a sladkosti? Stále jste přátelé? :-)) 
26. června
15:25:49
Se sladkostí se chci rozvést, jsme v rozvodovém řízení, ale je to na dlouhé lokte.

Petr   26. června
15:03:47
Při minulém on-line jste sliboval vymyslet nejaky koncert do Bohnického divadla Za plotem. Už se něco rýsuje? Na ten "Tříčuníkovský" tam nikdy nezapomenu!! Petr 
26. června
15:27:07
Platí stejný příslib.

Honza   26. června
15:05:07
Ahoj Jarku mám malou prosbičku.Na předvánočním koncertu,který vysílal ČRo Ostrava jsi hrál jako v pořadí první písničku "Svůj klobouk..".Učím se hrát na kytaru a nikde jsem nenašel akordy k této písničce.Rád bych si ji zahrál.Pomůžeš mi?Díky. 
26. června
15:31:02
Klobouk /D/ svůj na vě/A7/šák odklá/A/dám Tady jsem /hmi/doma tady mne /G/znáte tady to /D/znám Jablka /hmi/zrají hrušky /G/voní po nebi /D/beránci se /A7/honí Klobouk /D/svůj na vě/A7/šák odklá/D/dám

Malgosia   26. června
15:05:29
Drogi Panie Jarku,
Czekamy w Polsce, czekamy i nic. Wiec kiedy rezerwowac czas na Pana koncert? Pozdrowienia z Warszawy.
 
26. června
15:32:26
Malgosia, przepraszam bardzo, jeszcze pare minut i przyjade.

Tomas   26. června
15:06:30
S výrazem v ksichtě kyšky v špajzu, s úsměvem brachů mikymauzů,zdraví Vas ten kdo ani hicu, neodkládá Nohavicu.Pěkné léto. 
26. června
15:31:58
:-)

Pavlina   26. června
15:09:57
Me dceri se moc libi pisnicka Delfini, ale pry je moc kratka, nemohl byste ji primyslet jednu dve sloky?? Ja ji to dozpivam sama :-). Mockrat dekuji (za obe) 
26. června
15:33:05
To je jak s kaší. Když ji nastavíte, už není dobrá.

veronika z bb   26. června
15:10:38
viete po anglicky. naučili vas krajania zijúci v USA nejaké zaujímavé slovíčka :) 
26. června
15:35:47
Moje angličtina mi byla k ničemu. Pochopil jsem, když v americké televizi dávali britský anglicky mluvený film s anglickými titulky.

mara   26. června
15:12:08
pane Jaromíre , ten Telčský déšť , bol najkrajší dážť v mojom živote
.....môžem si ten zážitok neželaž ešte raz ?
 
26. června
15:36:32
Paní Maro, rozumím Vám, ale omlouvám se : mně to stačilo.

darinka   26. června
15:13:46
Každý pracujúci človek má nárok na dovolenku. Zaujímalo by ma, kedy a kam chodievate na dovolenku Vy? Kam pôjdete oddychovať tento rok? Uprednostňujete more alebo hory? Vďaka za odpoveď. papaa 
26. června
15:39:52
Já mám dovolenku pořád. Ale když už vyjíždíme s nějbližšími / tak jste asi myslela to dovolenkování / pak buď do Beskyd nebo k moři. Takže vlastně obojí.

Tomáš   26. června
15:15:33
Když se ohlédnete zpátky, bylo pro Vás hodně těžké vzdát se kdysi dávno "jistot" a rozhodnout se pro svobodné povolání? Čím je takové rozhodování ovlivněné nejvíc - rodinou, vnitřním světem, snahou žít si po svém, svobodně jak nejlépe to člověk umí nebo ještě něčím jiným? A co je potřeba pro to ten krok udělat, nebo to prostě přijde samo a člověk je najednou rozhodnutý a prostě ví, že je to tak dobře? Díky a ještě jednou hezké odpoledne. T 
26. června
15:43:01
Bylo. A je to tak zásadní rozhodování, podmíněné tolika věcmi a okolnostmi, že odpovědět dnes odpoledne jen tak z voleje neumím, nechci a ani by to ani nešlo. Snad jednou. Sednu -li někdy k papíru, abych zavzpomínal / jak už jsem tady před chvílí strašil /, určitě se tam o tom zmíním. Dnes snad jediné, zdánlivě banální připomenutí si těch let: že totiž krok do tmy je vždycky krokem do tmy.

Daniela (Frankfurt)   26. června
15:16:17
Za chvilku jdu splatit posledni splatku za vstupenku do Leta. Dekuji za pisnicky, ktere mi pomahaly dojit az sem... i za to, ze si najdete cas na kus reci a zajdete mezi lidi. A pokud jeste stale trvate na konkretnich dotazech - take se tak tesite na leto? Co si pod pojmem leto vubec predstavite? 
26. června
15:44:05
Když se mne ptáte dnes, pak za dnešní den odpovím : léto rovná se zahrada.

Doug   26. června
15:20:17
Dobrý den, pane Jarku,

chtěl bych Vám aspoň takhle opožděně popřát vše nejlepší k narozeninám a přivítat Vás zase doma. Díky za skvělé písně (na služební cestě na Tchaj-wanu jsem si vzal nahrávky Va3ich dávných koncertů a dobře jsem udělal).

Mohl bych Vás poprosit o bližší informace týkající se Vaší nové desky? Upřímně řečeno, nějak jsem se ztratil v plánech na desku hospodských písní, desku písní Vysockého a Okudžavy a dalších. (Nejlépe by samozřejmě bylo vydat všechno :-=))

Mockrát dě
 
26. června
15:50:52
Nejbližší má deska bude pestrou hořkoveselou směsicí mých nových písní.Velkým obloukem bych se rád vrátil k Mikymauzoleu. K výpovědi. Jestliže Moje smutné srdce bylo ženskou oblou deskou, pak nové album /snad Dlouhá léta u cirkusu/ bude deskou mužskou hranatou.Co se týče muzikantů, můj záměr je takový, aby mne růlznorodě doprovázeli mí přátelé, skvělí instrumentalisté. Pro kytarové písně určitě poprosím Karla /čili KP/, několik písní bych rád zazpíval za pouhého doprovodu akordeonu Radka Pobořila, napsal jsem i píseň pro hlas a klavír, pianistu vybírám...atd.atd.Určitě zazní i heligonka, snad v Pochodu eskymáků. Více se, prosím, neptejte, chystání a natáčení nové desky je vždycky boj s přibližností, tušením, hledáním nejlepšího tvaru a ten se pak kolikrát vyloupne zcela nečekaně úplně z jiné strany. A jak říká KP - deska je stejně jen fotkou duše v té které chvíli. Tak se jdu fotit.

Světlana   26. června
15:20:46
Jarku, chtěla bych Vás ( od nás z Hané)pozdravit z návratu z Ameriky zpět k nám domů do ČR a do mé rodné Ostravy a popřát Vám do dalších let hlavně hodně zdraví a nám posluchačům spoustu Vašich písní, které tak nádherně hřejí, a těšíííím se na nové podzimní CD. 
26. června
15:55:14
A jakoby toho ještě neměl dost:---- Planou chlapci, planou /běží rovnou Hanou /rovnou za Světlanou.

Lucie   26. června
15:21:23
Krásná modlitba, škoda jen, že se jí neřídí více populárních osobností :-)) Doplnila bych ji jen - speciálně pro Vás - slovy pana Jaroslava Haška: "Skromnost krášlí muže, ale pravý muž se krášliti nemá, a proto, nesmíme býti skromní přespříliš." 
26. června
15:53:23
Podle Jardy Haška / je to všecko fraška /neboť Franta Saleský / byl muž velmi nehezký!:-)--- Tak to byla ukázka, jak blbne umělec navrátivší se zpoza moře a nemá dost.

Doug   26. června
15:27:25
Ještě jedna otázečka: v několika rozhovorech jste se stavěl velmi kladně k otázce umístění Vašich nevydaných písní na stránku www.nohavica.cz ve formátu MP3. Jaká je aktuální situace?

Díky (tentokrát už snad bez oříznutí :-=)), mějte se moc krásně.
 
26. června
15:56:47
Pracuje se na tom. I to je jedna z věcí, na které se tento rok chci podílet.

Lenka   26. června
15:28:19
Jarku, co si myslíte o Američanech? Líbila se Vám jejich pohoda, úsměv na tváři a věčné How are you? 
26. června
15:58:45
Když jsem se komukoliv podíval do očí, usmál se na mne. Mně se to líbilo. Já to zkouším malinko taky. A není to snadné.

Lenka   26. června
15:40:05
Jarku, jak se Vám líbil americký kontinent a am. města, mrakodrapy, příroda? Měl jste vůbec čas mezi koncerty něco shlédnout, zajít si na hokej nebo za kulturou? 
26. června
16:05:05
Lenko, už jednou jsem tady psal, že jsem jel do Ameriky odehrát co nejlépe 9 koncertů. Viděl jsem mnohé, ale výlet to nebyl. Najezdil jsem a nalítal 20.000 km, přišlo si mne za své těžce vydělané peníze poslechnout více než 2.000 lidí, za nimi a pro ně jsem tam jel, nikoli za pamětihodnostmi. Ty si nechám až na příště. Zatím mám tedy protouláno centrum New Yorku s jeho kavárničkami, antikvariáty, knihkupectvími, galeriemi, mrakodrapy, Central parkem. I zbořeništěm dvojčat.

mara   26. června
15:49:13
pan Jarek , ak môžem mať prosbu, prosím aspon takto na on-line , budte s nami častejšie, sú to najkrajšie informácie o Vás a tento kontakt nahrádza nedostatok príležitostí vidieť Vás na koncertoch.
Viem že množstvo koncertov by Vás vyčerpávalo a to Vaši fanúškovia iste nechcú. Sme všetci veľmi radi , že ste si pre nás našiel čas.
 
26. června
16:08:40
Paní Maro,mám rád tyto rozhovory a ani v budoucnosti se jim nijak nebudu bránit. Je to příjemné. Hraje mi tady z přehrávače akordeon Richarda Gallianiho, za okny je polooblačná přívětivá Ostrava, dole jsou moji blízcí / o psu nemluvě/ a já si tady v podkroví s Vámi můžu povídat. Príma. Jen ta pátá hodina se nám blíží. Vždycky se blíží nějaká pátá hodina.

LucieS   26. června
15:52:53
I já jako básničkový laik a začátečník mám doma horu papíru s různými výtvory... Připadá mi, že vám to přímo ve verších myslí a věřím, že na různé situace vás často napadají různé hříčky, básničky či průpovídky (občas určitě nepublikovatelné :-) )... musíte toho mít hrozně moc! Nedávno mě nadchly básničky Karla Plíhala, které si lidé posílali po netu, a to byl určitě jen zlomek tvorby. Co vy??? Nešlo by něco vydat, nebo aspoň zveřejnit na webu? Prosím... 
26. června
16:09:11
Že by?

veronika z bb   26. června
15:55:44
práve sa trápim v práci. čo by Vás okrem Vašej práce bavilo robiť? 
26. června
16:11:37
Chudáku Veroniko, tak vy se mi trápíte v práci? Ještěže tam máte internet. A teď si představte, že někteří lidé /třeba ve slévárnách / internet nemají.:-))) Anebo ještě lepší představa: že ten internet ve slévárnách mají.

DR   26. června
15:59:54
Proč poskytujete rozhovory vždy jen na Interne folku? Je tady spousta jiných serverů a lepších! 
26. června
16:12:25
Já jsem věrný.

Petr Sedláček   26. června
16:01:50
Schovávám si léta z tůzu
zabalenou do papíru
Něhou nahou plachou múzu
dám ji panu Jaromíru

Velmi srdečně Vás zdravím, pane Jaromíre.
 
26. června
16:24:58
*

Tomáš   26. června
16:06:04
Věříte tomu, že "na Zemi děje se to, co bylo na nebi psáno?" 
26. června
16:25:45
Ano. Země i nebe jedno jsou.

darinka   26. června
16:07:07
Vidím a čítam, že Vám to básničkovanie ine pekne od ruky. Tak aj ja zasielam jednu:
Jednou sa spojím s ústavem a vědou,
abych byl ze dřeva a hlavičku měl hnědou.
A místo hřebenu jen drsnou plochu štrkátka
a pak se učesal...! Jééé to by byla pohádka.
Dúfam, že sa páči, tak oko mne toto ON LINE a teším sa na ďalšie živé dopisovanie. papaa pusa darinka z Košíc
 
26. června
16:23:03
*

Lenka   26. června
16:10:13
Pane Jarku, moc bychom Vam chteli podekovat za vas koncert tady v Denveru. Byl to nejkrasnejsi zazitek, jaky jsem (krome prijezdu poprve po ctyrech letech domu) mela. Bylo to takove nadherne pohlazeni po dusi. Neustale bojuji s dilemem jestli zustat tady za velkou louzi nebo se vratit zpatky domu. Moc mi chybi rodina. A Vy jste mi pomohl vyresit muj problem. Protoze po Vasem koncerte jsem si uvedomila, ze lidskost je to, co Americe chybi a ze doma je jen jedno. Dekuji mnohokrat. 
26. června
16:19:47
Lenko,děkuji.

Gary   26. června
16:11:29
"blbne umělec navrátivší se zpoza moře a nemá dost."
Tu sais......Tu Es Foutu...?
 
26. června
16:18:28
Ach, Gary...

veronika z bb   26. června
16:15:47
takže by Vás bavilo robiť v slévárni?
:)
 
26. června
16:17:44
S internetem?

Stepan   26. června
16:15:53
Jakeho mate psa? Chodim kolem denne ze skoly a jeste jsem ho na zahrade nevidel :-) 
26. června
16:17:34
Jezevčice Tina. To je okrasa obývacích pokojů a nikoliv zahrad.

darinka   26. června
16:23:38
Aj ja sedím v robote a som nesmierne rada, že mám bezplatný prístup na internet a že mi na obrazovku PC nikto nepozerá. Práve končím a teším sa až si doma pustím nejakú "desku" od Vás. Ešte raz ďakujem za skvelú príležitosť pokecať si s Vami. prajem veľa zábavy počas leta a tiež veľa veľa lááásky. papaaa pusa 
26. června
16:26:59
*

Stepan   26. června
16:31:35
Mate v Ostrave oblibeny antikvariat? (pokud muzem delat mensi reklamu :-)) 
26. června
16:48:22
Chodím do třech. Jsou v centru a Ostraváci je znají. Vám ostatním bych to složitě vysvětloval.-Prostě u Vesmíru,na S.K.Neumanna a u televize.

mara   26. června
16:35:05
Galliani je dobrý, raz dva ste s ním v Paríži.
A nám je s Vami tiež dobre, hoci v Telči, krásném Telči....
alebo Tešíne na stanici........
 
26. června
16:42:46
*

PETR   26. června
16:37:31
Vazeny a mily Jarku, jsem moc rad, ze jsi a ze hrajes a skladas takove krasne pisne... Jelikoz je problem dostat se na Tve koncerty, ptam se, zda by s tim neslo neco udelat? Kdyz se na Tvych strankach objevi terminy a mista s koncerty, tak hned ten den vsechny obvolam a vysledek je vzdy temer stejny: "beznadejne vyprodano!". A taky se chci zeptat, kdy se objevi avisovane stare pisne v MP3? Za odpoved dekuji a preji hodne zdravi do dalsich tvurcich let!! PETR 
26. června
16:50:04
*

Tomaš   26. června
16:37:56
Ve Strážnici 11.července bude kromě Vás vystupovat Radek Pobořil z Čechomoru.Dá se očekávat ,že se přidá k některým Vašim písním? 
26. června
16:46:11
Ano. myslím, že je to víc než pravděpodobné.

Stepan   26. června
16:40:58
Posledni dotaz:Kdyz pominu cenu CD v obchodech, je taky pravda, ze spoustu hudby, kterou by si clovek poslechl, na pultech nenajde vubec. Predpokladam, ze je to i vas pripad. Pouzivate nektere programy na stahovani MP3 nebo mate jeste nejake jine oblibene zdroje hudby? 
26. června
16:45:39
Já si spoustu hudby, respektive písní, přehrávám ze zpěvníků. Včera v noci jsem takto "sjížděl" u klavíru zpěvník, který jsem si přivezl ze Států. Lidové písně z celého světa.

Lenka   26. června
16:49:52
Milý Jarku, chtěla bych se zeptat, zda chystáte nějaké ucelené vydání svých starých písní, které nejsou na žádném z Vašich CD? Některé z nich mám, ale v docela mizerné kvalitě. Moc bych si to přála!!! Přeji hodně zdraví a síly do dalších let!!! 
0.
**** poznámka redakce****
Některé otázky se opakovaly - jako třeba tato. Proto byly administrátorem (po dohodě s J.N.) smazány. Děkujeme za pochopení.

V. K.   26. června
16:53:11
Dobrý den Jarku, nechtěl byste v příštích volbách kandidovat na prezidenta nebo dělat alespoň ministra hudby :-) Přeji Vám hodně lásky a hlavně pevné zdraví. 
26. června
16:59:37
Já zkusím raději ještě chvíli hrát a zpívat.- A začnu dnes večer v Parníku. - Díky, že jste tu dnes byli. Zase někdy příště.

Počet otázek celkem: 80, z toho nezodpovězených: 0
Honza Hučín 2002