InternetFOLK - hlavní strana
Archiv rozhovorů on-line
JAROMÍR NOHAVICA
v úterý 3. 9. od 14:00 do 16:30

    ROZHOVOR ON-LINE

Pavel Rada   3. září
13:40:38
Ahoj Jarku. Ještě než se sem dostanou první odpovědíchtiví čtenáři bych Tě chtěl na InternetFOLKu přivítat, poděkovat za ochotu odpovídat a za čas, který tomu věnuješ. Děkuji moc a přeji spoustu zajímavých otázek, na klávesnici hbité prsty a v dobrou pohodu. 
0.
*

otázka z meilu:   3. září
13:41:34
Milý Jarku,za všechny co oslovuješ svými písněmi Ti chci velice poděkovat,že i v nelehkých dobách,které nás všechny postihli se snažíš pomáhat a rozdávat radost. Otázka by se též našla,ale určitě tu najdeš mnohé jiné. Přeji vše dobré a děkuji za všechny postižené povodní,že se též účastníš zítřejší benefice tam u Vás v mém milém kraji v Ostravě.S přáním hezkého dne Básnířka 
3. září
14:01:39
Moc děkuju. Těšil jsem se na dnešní ON-LINE rozhovor a nemohl jsem si přát, Básnířko, lepší začátek. Vám všem, kteří se dnes se mnou sejdete díky Interfolku a díky internetu posílám pozdravy z Ostravy od svého počítače a těším se.

otázka z meilu:   3. září
13:42:00
Mily Jarku Nohavico, chtela bych se zeptat, co nejradeji ctete: nejen a z naší, tedy české literatury, ale hlavne ruske?Pi poslechu Vasich pisni se totiž zda, ze jste nejen touto literaturou, ale vubec celou kulturou hodne ovlivnen. Co rikate třeba dilu vana Alexandrovice Bunina?Dekuji za odpoved. Hanka 
3. září
14:03:37
Budu se snažit být celé odpoledne konkrétní a stručný: včerejší den jsem končil listováním v Jeseninovi v ruštině. Zapomínám, zapomínám, jak říká klasik.

Lucie, Praha   3. září
14:00:37
Dobré odpoledne, Jaromíre, zajímalo by mne, jestli jste některou ze svých písní otextoval anglicky, případně proč nebo proč ne. Díky za odpověď a přeju hezký den. 
3. září
14:05:01
Jo. Jednu svou. Jsem tvůj muž a ty jsi moje žena. Ale to bylo spíše úsměvné. Psát písně znamená ovládat jazyk v jeho tajných podložích. A to si anglicky netroufám.

Marei   3. září
14:01:18
Jarku, příjde mi to, nebo máš hodně málo koncertů v Praze? A plánuješ ještě někdy tak ztrhující koncert jako byl ten s kapelou někdy okolo vánoc...asi p?ed 3 - 4 lety?? 
3. září
14:06:58
Já koncertuji vůbec míň. Praha je jedním z mnoha míst, kam jezdívám. Je myslím milejší, když se na sebe těšíme, než byste mě už měla dost. V prosinci přijedu na 4 dny, na 4 menší koncerty, na 4 různých místech v Praze.

mirkob   3. září
14:02:28
ahoj jarko? posielam ti pekny pozdrav z dalekeho ruska!chcel by som spytat kedy zas planujes koncertne turne po slovenku! dakujem ahoj 
3. září
14:08:07
V říjnu Bratislava a zřejmě P. Bystrica. Pozdravy do Ruska. Da zdravstujet intěrnět.

Alnagon   3. září
14:02:51
Dobrý den, nebo ahoj, Jarku
chtěl bych se zeptat, zda je píseň Nový rok inspirována něčím konkrétním(hledal jsem orloj v Olomouci, abych tam nenašel popisované figurky, které na pražském taky nejsou, nejsmutnější loňská fotka,...
 
3. září
14:09:23
Z inspiracemi písní je to vždy složité a ošemetné. Kolikrát ani já sám nevím, co mě k tomu či onomu verši přivedlo. Myslím, že důležité je, že Vás jsem inspiroval k hledání. A možná nacházení.

Datel   3. září
14:03:00
Milý Jarku Nohavico, díky za tvůj koncert ve vojenkých kasárnách v Domažlicích někdy kolem roku 1984, kde jsem právě zelenal. Bylo to to nejlepší, co jsem v tom podivném dvouletém světě zažil. Leč! Čemu přičítáš to, že dokážeš v podstatě tolika pesimistickými písněmi dodávat svým posluchačům optimismus? 
3. září
14:12:16
Jak to bylo na Mikymauzoleu? : Není to pesimistická deska...atd.atd. Petr Fiala z Mňagy a Ždorb má stejný problém. Jestli to vůbec problém je. Asi tak pesimistické ty písně nejsou. Co já vím? ...Na Domažlice si fakt po těch 18 letech pamatuju. Že jsem tam hrál Husitu ? Já vůl.

Z.D.   3. září
14:03:46
Závist patří takřka k národním vlastnostem. Proto jen za ústecké Maďarky přeji setkávání se převážně s těmi nezávistivími a i nadále hodně inspirace na mnoho krásných písní. 
3. září
14:14:44
Závist škodí tomu kdo závidí. On se hryže. On se vzteká. On se šklebí. On prská. On se natahuje přes cizí plot, trhá si košili a vlastní růže mu vadnou. Vy jste ta Maďarka z Ústí, co kousne a pustí ? - jak říká KP?
P.S.----Zkratkou KP budu pro dnešek označovat miláčka Karla Plíhala.

Karel   3. září
14:04:27
Dobry den.
Budete se vyjadrovat k tomu propiranemu Telcskemu koncertu? A vystupujete ted sam, nebo s Kapelou? Diky za odpovedi
 
3. září
14:15:32
Karle? Co to je za otázku? Co chcete vědět ? - Ke druhé části - vystupuji sám.

Andrea   3. září
14:04:51
Dobry den,tak uz nadesel ten pravy cas pro Babylon? Nebo jsem tu pravou chvili propasla,kdyz jsem se na koncert v Telci nedostala,ac jsem shanela listky dlouho predem?:( 
3. září
14:18:00
Andreo, teď jste mne zmátla. Já nehrál v Telči Babylon ? Tak jsem si najel na reportáž V.Mullera z Telče na Interfolku a hlavně jeho skvělý seznam toho, co jsem na koncertě zahrál / pane Vašku, děkuji / a potvrdilo se mi: Babylon jsem hrál ! Jako 27. píseň v pořadí.

Yoshco   3. září
14:05:52
Zdravim Ta Jarku!
Mozno trochu blba otazka, ale... Ako si sa dal do kopy s Karlom Plihalom? Kamosi z detstva, nahodne stretnutie...?
 
3. září
14:19:02
Na Folkovém kolotoči v Porubě někdy v roce 1982. U bufetu. KP tvrdí, že tam měli skvělé chlebíčky. On má lepší paměť než já. On zná zpaměti asi 500 písní. Z toho 450 cizích.

Tom, Brno   3. září
14:06:30
Ahoj Jarku!
Je Karel andel? A budes tu nekdy hrat?
 
3. září
14:21:44
Je. - Do Brna se musím co nejdřív vydat. Problém trochu je, že u Vás není moc kde hrát.

Honza Pitřík   3. září
14:08:00
Jarku chtěl bych Tě pozdravit a popřát pohodový den.Díky za hezké koncerty v Opavě a Kravařích.Mám jednu otázku a to kdy vyjde nové album všemi dlouho očekávané a na co bude zaměřené.Doufám,že se objeví nové písničky jako je Anděl (velice hezká)aj.Jinak ctělo by to více koncertů,kterých není nikdy dost.Už se těším na to,jak natáhneš sadu nových strun )písničku).Díky za odpověď 
3. září
14:26:25
Honzo, jediné co mohu ohledně desky slíbit je to, že až budu mít dost dobrých písní, vydám ji. Zatím nemám. Snažím se poctivě. Ale ono to není skládání uhlí. To, že jsem včera napsal píseň, ještě neznamená, že ji zítra vydám. - Mimochodem napsal jsem Sestřičku ze špitálu. - Koketuji s několika tématy. Zkušenost mi říká, že je dobré nechat vše uzrát. Určitě mě láká udělat něco s mými oblíbenými Rusy, dále se nabízí slezské písně a heligonka, nemluvě o čistě písničkové desce, na níž by mě / možná / doprovázel KP na kytaru a já jen zpíval. Ale neslibuji nic, neboť ...je čas kameny sbírat a čas kameny metat...

Bára, Olomouc   3. září
14:08:11
Milý Jarku, moc díky za vše, co mi přinesly vaše písně, a jak mě ovlivnily a obohatily. Mohla bych se zeptat na vaši osobní spiritualitu? Jinými slovy: v co věříte po svých životních propadech a vzestupech, ovlivněn či znuděn různými náboženskými směry? Jaká je vaše životní filosofie?<br />
A pak, co byl ten rozhodující krok, proč jste přestal pít (neznám moc těch, co dovedli zlomit své závislosti).
Ještě jednou díky, a přeju vše dobré.
 
3. září
14:33:19
Báro, složitá otázka, nelehká odpověď. Jdu se projít svým podkrovním pokojem, podívat se z okna a snad budu vědět víc.------------ Už jsem tady. Takže: Mé "credo" je v mých písních.<br /><br />
/Banální, co? Já vím. Ale asi tak to je./

Alena   3. září
14:08:15
Milý Jarku,díky za všechny krásný písničky.Ani jedna mě nezklamala.Kdy nám přijedeš zazpívat do Brna?Moc se těším na další koncert.Přeji krásný den a mnoho dalších úžasných písniček:o) 
3. září
14:33:52
Děkuji, Aleno, ohledně Brna jsem už odpovídal. Zjara ?

Katka   3. září
14:08:57
Ahoj Jarku, budes mit nekdy koncert v Plzni nebo nekde pobliz? diky a hodne zdaru pri skladani pisnicek 
3. září
14:38:24
Zkusil bych hned zpočátku odpovědět na všechny možné otázky ohledně mého koncertování obecněji:
Přijedu k Vám, určitě. Baví mě to moc, pořád. Nechci jezdit za měsíc 30x a hoblovat to. Pro mě je koncert výletem k Vám do města, kde bydlíte, kde mám po těch 20 letech koncertování svá oblíbené místa, své známé. Výlet zakončený večer hraním. Nebavilo by mě to už dělat jinak. Termíny koncertů se snažíme v dostatečném předstihu s Janou Linkovou a Ondrou Fialou uvádět na www.nohavica.cz. Jen prosím o trpělivost. Česko, Slovensko a teď i Polsko je kus světa. Ale opravdu - přijedu.

Klara   3. září
14:09:05
Dobrý den,zajímalo by mne,zda existují polské texty(překlady) písní Karla Kryla v tištěné podobě,příp.kde by se daly sehnat.Na čes. ani na pol.internetu nejsou a mí polští přátelé ani netuší,kdo KK byl.To ale vlastně většinou ani ti čeští,že?:((( Jinak přeji hezký den. 
3. září
14:41:00
Kláro,zkuste mi napsat na nohavica@silesnet.cz, musel bych teď v knihovně složitě hrabat a hledat a čas běží a nahoře na obrazovce mi blíká - 17 nezodpovězených otázek - no Vy jste se mi "vycajchnovali", zvědavci. Vůbec, všichni Vy, kteří máte něco speciálního na srdci, klidně pište na uvedenou adresu - pošta nám teď zdražila, tak mejlujme. - Překlady existují.

crowley   3. září
14:09:43
Pane Jaromire, reknete prosim, co bude s tym koncertem, ktery byl natoceny ve Varsave? Kdy to budeme mohli poslouhat? Bude to jedna deska, nebo dve? Vyjde to v Polsku? 
3. září
14:42:30
O Polské desce pořád uvažuji. Musím najít tu nejlepší formu. jestli live nebo studiovou, výběr nebo novou. Zatím nevím. - I pozdrawiam drogich mi Polakow. Jak w Polsce ? Wszystko O.K.

Martina M.   3. září
14:11:56
Přeji hezké odpoledne. Rok ďábla získal v Karlových Varech ocenění Křišťálový glóbus. Sešli jste se všichni, aby jste ten úspěch oslavili? Budete při předávání Českého lva? 
3. září
14:44:23
Martino, ještě jsme se od té doby neviděli. Jinak - já se na všechna ta ocenění dívám trochu zpovzdálí. Čas ukáže, co má dostat cenu a co zapadne do bažin zapomnění. - Český lev ? Aha. To mi nedošlo. No to jste mne vylekala.

mara   3. září
14:12:03
milý pán Jaromír, kedy prídete do Bratislavy ? páči sa vám rozprávka o Šeherezáde? 
3. září
14:45:07
V octobri.Páči.

Lukas   3. září
14:13:15
Mily Jarku,
je asi spousta otazek, jichz by zvidavy posluchac (tedy i ja) chtel polozit, ale "jak mi tak dochazeji sily", respektive napady, omezim se patrne (a jiste nebudu sam) na uprimne podekovani za Vasi vice nez dvacetiletou tvorbu, ktera mnohym z nas prinasi potrebnou radost, ba i zal ci smutek - to dle nalady a situace.
Jeden zvidavy dotaz bych vsak preci mel - kdypak se,od vydani "Vaseho smutneho srdce" :), dockame dalsi desky? Jiste uz se na ni mnozi prevelice tesi. Krasny den vinsuj
 
3. září
14:46:17
Lukáši, dobře se čte, co jste napsal. Díky. O své "vydavatelské politice" :)) - jsem už psal výše.

Andrea   3. září
14:13:24
Přeji hezký den pane Nohavico,
Děkuji za hezké písničky, které dokáží pohladit po duši a přinést optimismus a radost do někdy tak šedivého života. Plánujete koncert v Jižních Čechách ? Koncert v nedaleké Telči jsem bohužel ze zdravotních důvodů a k mé velké lítosti nenaštívila.
Přeji mnoho úspěchů.
 
3. září
14:58:13
Já vám ještě neodpověděl ? Tak kam zaletěla má odpověď, že v Telči na koncertě příště naviděnou. Bude-li.

Zuza   3. září
14:13:45
Ahoj Jarku, všechny ty recenze a diskuse sleduji, čtu a vstřebávám.. Nemám však potřebu se teď zatím k tomu vyjadřovat. Chci tě jen pozdravit! To, bys věděl, že jsem tu.. neb vím, že jsi rád, když víš.. Měj se! 
3. září
14:49:16
Zuzano, miluji, ty kteří vstřebávají a nemají potřebu se vyjadřovat. Já občas musím i to druhé.

Doug   3. září
14:15:09
Preji Vam hezky den, Jarku,
zajimalo by me, zda se ve Vasem repertoaru jeste nekdy objevi preklady pisni Vladimira Vysockeho a Bulata Okudzavy, ktere dle meho nazoru tvorily nezanedbatelnou slozku Vasi tvorby. Neplanujete usporadat koncert venovany temto panum nebo dokonce vydat album s jejich pisnemi?
 
3. září
14:50:36
Pracovní titul /již výše zmíněného alba / by mohl být Šla pravda světem. K Vysockému, Okudžavovi bych možná ještě přidal Blokovu poému "12" a Bulisova nádherná zhudebnění Jesenina. Uvidím.

Radiar   3. září
14:16:56
Dobrý deň Jarku,chcel by som sa ťa opýtať aký je tvoj vzťah k novinárom a prečo poskytuješ tak málo rozhovorov? Poskytol by si rozhovor folkovému nadšencovi z internetového magazínu www.folk.sk, ktorý vyrastal na tvojich pesničkách? :-) 
3. září
14:52:10
Novináři se ptají na to, o čem si myslí, že by mohlo zajímat jejich čtenáře. Objevil jsem krásu rozhovorů, jako je ten dnešní, kdy se přímo ptáte, co vás zajímá. Proto jsem tady a ne v redakci nějakých novin či časopisů. Internet je médium mému srdci blízké.

Monika   3. září
14:19:54
Milý Jarku, chtěla jsem se zeptat, jestli plánujete další koncert v Karviné (byla jsem zde na vašem koncertě 3. června a byl nádherný).
Pak se chci zeptat jestli nevydáte i nové album vašich starších písniček, které ještě na kazetách nevyšly. A jak často plánujete nová alba vydávat (byla bych nejraději kdyby aspoň každý půl rok :-), protože jsou úžasná a skvělá)
 
3. září
14:55:06
Moniko, se staršími písněmi je to složité.Jednak mnohé z nich nejsou až tak kvalitní, jednak nemalá jejich část už vyšla. Vyšla na kazetách, které si lidé natáčeli a natáčejí na mých koncertech. Opakuji - ty kazety jsou nádherné svou atmosférou, jedinečností, osobním vztahem toho, kdo tu kazetu má. Proto je složité cokoliv staršího vydávat. Vážně uvažuji o umístění těchto "archiválií" ve formě MP3 na mých stránkách. Není důvod aby to tam nebylo volně ke stažení. Pracuje se na tom.

Lucie, Praha   3. září
14:20:08
Milý Jaromíre, díky za odpověď na mou první (lingvistickou) otázku, druhá je trochu odjinud: přátelství muž-žena, jak to vidíte vy? 
3. září
14:56:12
Muž a žena mohou být skutečnými přáteli až poté, co se spolu vyspí.

Karel   3. září
14:20:36
No chtel jsem se zeptat, jestli se povazujete za tak nobl umelce, ze vam nestaci klasicke zarazeni do programu a musite mit extra poradatele, extra vstupenky... 
3. září
15:02:00
Chtěl jsem jen,aby můj letošní koncert, pane Karle, dopadl pořadatelsky lépe než mé poslední telčské zpívání na Koncertě pro zamilované. Tehdy jsem se zařekl, že do Telče už nejedu, že ti diváci si nezaslouží, to čeho se dočkali. Byl jste tam tehdy ? A byl jste spokojen ?

crowley   3. září
14:21:29
A reknete jeste, jestli budete zase u nas nekde koncertovat. Myslim prave v Polsku. Pozdravuji srdecne take od mnoha pratel, kteri Vasou hudbu maji moc radi i kdyz obcas nerozumi textum :-) 
3. září
15:03:12
Crowley, do Polska vyjedu někdy zjara. Po zimě, jen co opadne sníh, vydám se na polské cesty. - Tou větou si připadám fakt jak potulný kejklíř. Kuglarz z Lublina.

Andrea   3. září
14:22:15
Vim, ze se Babylon hral v Telci. A proto tak beduji nad tim,ze jsem se tam pres veskere usili sehnat listky proste nedostala. Ale kdysi jste mi psal,ze prave s touto pisnickou mate sve umysly. Napr.vyjde nekdy na desce? 
3. září
15:03:39
Ano. Ta ano.

Tomáš   3. září
14:23:04
Dobrý den, Jarku, především bych chtěl poděkovat za Vaše písně, které mě a určitě nejen mě už dlouho pomáhají být. Má otázka zní -chystáte se zase někdy přijet na koncert do letního kina v Berouně a pokud ano, kdy? 
3. září
15:04:31
Čtěte naše dnešní povídání shora, už jsem tam někde odpovídal obecněji. V Berouně jsme si s Čechomorem zahráli skvěle. Jo.

Martin   3. září
14:25:02
Ahoj Jaromíre.
Chci se zeptat:Jak berou Tvoje děti Tvé písničky? Myslíš že je nějak ovlivňujou? Dělaj Ti doma cenzuru? Diky.
 
3. září
15:08:28
Martine, to máte těžké. Oni mě vidí ve slipech. A písně v nedbalkách. Když se vám odvedlejška ozývají stokrát dokola jakási torza, která nedávají smysl, těžko můžete mít hotovým písním vztah. Buďte ráda, že k vám přijíždím jednou za čas. A cenzura ? Co je to cenzura. Napíšete píseň, tu ji zahrajete, tam ji zahrajete, ten řekne to, ten mlčí, vy počase zjistíte to či ono...jak jsem už psal...čas je tím hlavním cenzorem. Myslím - dohližitelem. - Čas jako cenzor nepustí v žádném případě naše blbé písně za práh příštího století. - To mě napadlo teď. Jooo!:)

Jana   3. září
14:34:43
Milí Jarku ,
už to tu bylo řečeno ,ale přeci jen...děkuju za krásné písničky , které skládáte , za písničky které mně rozesmívají a dojímají...Díky
 
3. září
15:09:45
Jano ! Ano.
Janě ? Na ně!
Janu ! Planu !

Tomova Blanka,Brno   3. září
14:45:15
Krasny den! Co se tyka koncertovani v Brne, pry muzete u nas v kuchyni. I najist bychom Vam dali!!! B. 
3. září
15:11:01
Díky Blanko Tomova, za svobodna jak ? Nebo snad Blanka od Toma ? To Brno je složité.

Z.D.   3. září
14:45:52
Ano, Maďarka z Ústí je jen jedna ta, co kousne, leč pustí, jak sám říkáš.... Ještě jednou tě zdravím z již téměř odvodněného města... :-) 
3. září
15:16:50
Myslel jsem na Vás všude tam, kde se vylila voda. Bylo mi úzko už od neděle večera, protože my tady na Moravě a ve Slezsku jsme tušili, která bije. Držel jsem palce, ať se Vám hlavně nic nestane. Jsem rád, že na rozdíl od 97. roku nezahynulo tolik moc lidí. Všechno ostatní se dá spravit, napravit,i když to bude nekonečně náročné a těžké. Ale - zas bude dobře.

Radka   3. září
14:45:52
Ahoj Jarku,
nejdrive bych Ti chtela podekovat za nadherne pisnicky.
Jak jsi se naucil hrat tak dobre na kytaru? Mel jsi nejakeho ucitele, nebo jsi naprosty samouk? Ucil jsi se klasiku?
Preji mnoho sil a chuti do zivota a take hodne novych krasnych pisnicek...
 
3. září
15:18:08
Naprostý samouk. Carulliho etudy. Tesařovy Lidové písně jsou taková má mez na klasickou kytaru. Jinak nehraju až tak moc. Znám jiné borce. Takový KP mi to dává pořádně sežrat. Schválně si představte, že sedíte vedle něho a čumíte zblízka na ty jeho palce, co tam vyvádějí. Zabít!

K   3. září
14:46:08
vase pisnicky mam moc rada,ale uprimne-byly nutne ty "pseudorockove" upravy v Roku dabla? bylo to vazne desny :( 
3. září
15:22:11
To je těžké, paní K. Já vám rozumím, ale spousta lidí mi zase říká, že se jim to naopak moc líbí. Že to je to pravé ořechové. - Poraďte. Co mám dělat? Koho zastřelit ? Navrhuju, že to necháme tak. A vy si vyberete , prosím, jen ty písně, které se Vám líbí.

jan masojídek (masor)   3. září
14:46:39
ahoj jarku, velmi rad posloucham i takove zvlastnosti jaky byl tvuj koncert na poctu Karla Kryla ktereho mam taky rad(ac jsem rocnik 77 :o) . Chystas se na neco podobneho k nejakemu karlovu vyroci? 
3. září
15:22:31
Jsou věci, které se dělají jednou za život.

Feda   3. září
14:46:45
Ahoj Jarku, snad jen stručně. Díky za to, že děláš to co děláš. Vyjdou na CD někdy všechny tvé písničky? A píseň pane Prezidente - nezměnil jsi názor - vydat či nevydat ? Ještě jednou díky a pozdravuj KP. 
3. září
15:25:39
Proč stále stavíme CD, potažmo desky, na takový piedestál? Já prostě složím píseň. A ta píseň je buď životaschopná a přežije anebo není. CD je jen jedna forma jak píseň zveřejnit. Co se má vyklubat na svět, to se vyklube.

Lenka   3. září
14:47:01
Jarku, mas muj velky obdiv. At uz natocis desku nebo hrajes ve filmu, vzdy mas uspech. Kdyz zavedes pravidelne recitaly, nedaji se sehnat listky. Jak to delas? Preji pekny den a uz se tesim na to metani kamenu. 
3. září
15:26:48
Lenko, to přejde. To všecko přejde.

Batery   3. září
14:48:50
Ahoj Jarku,
kdysi jsem mel nahravku pisnicky Psohlavec a pral bych si ji znova mit, planujes ze ji znovu vydas na nejake desce. At se Ti dari Diky
 
3. září
15:28:26
O starších písních už jsem psal výše. Ta poznámka se týká samozřejmě i Psohlavců, které jsem mimochodem včera objevil na jedné své kazetě někde z Poruby 1984, jak to tehdy zpívám v A dur. neví někdo, proč jsem to tehdy zpíval blbě a v A dur ?

Alnagon   3. září
14:49:50
Dobrý den,
tak mám ještě dotaz. Minule jste tu psal, že Rok ďábla je opravdu dobrý film. Nebyl to od vás jen marketingový tah? Když jsem ten film viděl, byl jsem rád, že vidím a slyším Vás, Plíhala a Čechomor, ale očekával jsem taky nějaký rozumný děj filmu, a toho se tam myslím nedostávalo, bylo to nějaké nedotažené, nebo z toho možná byly vystříhané nějaké důležité pasáže, nebo jsem si možná zapomněl vyzvednout a prostudovat nějaký návod k použití. Stále tvrdíte, že je to dobrý film?
 
3. září
15:33:10
Alnagone, je-li něco dobrý marketingový tah, pak je to Vaše přezdívka.:) Já marketingové tahy naštěstí nemusím dělat. To je jedna z mých velkých radostí. Nepodepisuji exkluzivní smlouvy, necpu se do televizí, nechválím co se mi nelíbí, chválím, co se mi líbí, odmítám, co chci odmítnout, píšu si co chci, sedě u sebe doma ,koukaje na prosluněnou Ostravu. Vy prostě píšete, že se Vám ten film nelíbil. Jo. Dobře. Super. Líbí se Vám určitě jiné filmy. Ale proto je ten náš svět tak krásný. Že je pestrý. Že nemusíme jíst všichni stejné karbenátky. Dobrou chuť.

Yoshco   3. září
14:49:52
"...jsem houby tramp..."
Ako to bolo s vami "za mladi" (pardon ;-) Napr. spali ste niekedy pod sirakom? Ako ste travili prazdniny? Co vas zaujimalo ako chapca a tak...
 
3. září
15:34:33
Spal. Mnohokrát. Jako kluk, jako tramp a později také jako opilec.

Veronika   3. září
14:50:34
Milý Jarku,
je tu už po druhé, co se s Tebou setkávám ve virtuálním světě, ale po druhé mě stejně tak naše "setkání" těší.
V minulém rozhovoru jsi tvrdil, že nepíšeš poezii, ale písničky. S tím stále nesouhlasím a doufám, že budu mít příležitost třeba si o tom s Tebou popovídat...
Ale chtěla jsem se zeptat - přijímáš pozvání na kulturní akce (mám na mysli konkrétně festival poezie)? Pokud ano - kam bych se mohla obrátit (na koho), aby pozvání vyhovělo Tvým přáním? Přeju hezký den...
 
3. září
15:39:14
Promiňte, Veroniko, ale pořád si myslím, že píšu písně a nikoliv poezii. A abych to dopověděl - stále si myslím, že báseň pochází z písně a nikoliv naopak. - Pište na adresu, kterou jsem už tady uváděl. Mejlujme se a množme se.

Michal   3. září
14:53:02
Ahoj Jarku (jestli smím..)
Nevim jestli se tě na to už někdo ptal -ačkoliv určitě ano- ale:
Vydáš někdy desku kde jsou písničky jako Váňa a zina, ale i třeba Tenis? Tak jako tak tě pozdravovuju já a tři další tví obivovatelé! Hodně dalších písniček pro tvojí i naší radost
 
3. září
15:39:35
Díky za pozdravy, o starších písních jsem už psal.

MM   3. září
14:54:01
Milý pane Jaromíre, hezký den a krásné chvíle, posíláme pozdravení, s vašimi písněmi nálada se mění. Děkujeme za to, co pro nás, pro lidi píšete. K-centrum Krnov. 
3. září
15:42:15
To je ta krásná deformace 20 let na výletě: napíšete nějaké město a mě se hned vybavují krásné vzpomínky. Krnov - divadlo v parku, na schodech bluesmen s NDR, někdo z diváků na mě v zákulisí křičí: Janota, Janota, to je folk - a vidíš - nerýpe, nerýpe.

Dan   3. září
15:02:24
Zdravim do Ostravy.
Kdysi jste hral u nas v Bohnicich v Psychiatricke lecebne Tri cuniky. Od te doby se poradatele z toho divadla porad vymlouvaji, ze vas tam nemuzou dostat a ze vase manazerka jim na e-maily vubec neodpovida... Dost me to zarazi. To se po tom prvnim koncerte v blazinci uz bojite?
 
3. září
15:47:23
Co Vás zaráží ,pane Dane ? Že nehraju úplně všude, kde by mě diváci rádi viděli ? Omlouvám se, ale fakt to nezvládnu. Např. - V prosinci přijíždím do Prahy na 4 dny. Budu hrát na 4 místech. Kolik myslíte že pořadatelů si Vám postěžuje, že jsem nehrál zrovna u nich. - A konkrétně Bohnické divadýlko ? Proč bych se proboha bál ? To byl , pokud si pamatuju, krásný koncert.

Jirka V, Krnov   3. září
15:08:26
Milý Jaromíre! Od 12 let mne životem provází Tvé písničky. Pamatuji,jak táta poslouchal tajně pořízené kazety Tvých koncertů. Po písních jako Jeruzalém se marně pídím dodnes. Vlastně jsem měl vždy raději Tvé melancholické písně. Proto jsem byl překvapen po nákupu Smutného srdce. Zde navzdory názvu příliš smutku necítím, přesto připouštím, že vyjádření smutku může být hluboko ukryto a člověk se k němu musí potopit. Proto se těším na Tvé nové písně,snad na toho Vysockeho dojde. S pozdravem Jíra 
3. září
15:50:38
Jirko, před chvílí jsem odpovídal paní K. a vlastně i panu Alnagonovi, - že co se líbí jednomu se nemusí líbit druhému. U Vás bych řekl, že co je někomu smutné, jinému může připadat normální nebo veselé. - Jeruzalém je na Mikymauzoleu pod názvem Dál se háže kamním a píská. - Jestli se tedy nepletu a nejde o jinou píseň.

Pavel   3. září
15:08:55
Jsme na stránkách InternetFOLKu, takže mi to nedá a musím se zeptat: Čtete InternetFOLK pravidelně? A váš názor na něj? Díky za odpověď. 
3. září
15:51:58
Brouzdám různými vodami. Moc dobrých hudebních stránek není. InternetFOLK žije a to je jedna z jeho největších předností. Proto jsem taky na něm.

Vláďa Volráb   3. září
15:18:53
Ahoj Jarku! Mám taky moc rád tvoje písničky, hlavně texty. Chci se zeptat jak je to s tebou a vztahem k bohu Karel Kryl říkal že on to má vyřešený ale s tebou že je to těžký :-) a ještě stručně: nejoblíbenější kniha a CD?? Díky a zdravím z Děčína! 
3. září
15:53:09
Karel už ví víc. Se mnou je to těžký. - Moje obligátní / ale pravdivá / odpověď zní: nemám jednoho oblíbence. V ničem. Baví mě svět ve své pestrosti.

Dana   3. září
15:19:17
Ahoj Jarku. Když tě tak potkávám na stránkách virtuálních novin, také si myslíš, že mají před sebou velkou budoucnost a papírové předchůdce jednoho dne úplně zničí? A nebyla by to škoda? 
3. září
15:56:22
Dano, papír je trvalejší, ale internet mi ve své letmé pojímivosti kromě jiného umožňuje vést přeci s vámi tento rozhovor. Papíru co jeho jest, a internetu taky tak. Jsem rád, že jsem u toho všeho.

Maďarka z Ústí   3. září
15:19:33
Ještě jedna douška. Moc se mi líbí "zrockovaná" Básnířka. Nejraději si ji pouštím, když jezdím autíčkem po vlastech česko-moravských. (Ač vím, že protijedoucí řidiči se na mě občas dívají poněkud podivně..:-)) Čí to byl nápad tuto píseň upravit? 
3. září
15:58:24
Hudebníka Zelenky za nápovědy hudebníka Fialy. Ale v jakém pořadí si napovídali, to Vám fakt nepovím. - Co Vy za tím volantem děláte ? Jestli se Vám něco stane za zvuků Mladé básnířky, tak se Vám ode mně něco stane !

crowley   3. září
15:19:56
Pane Jaromire, u nas wszystko dobrze, dziękuję... Vratim se k Roku Dabla, jak se spolupracovalo s Jazem Colemanem? Killing Joke je docela uplne jina hudba, ale on take sklada vaznou hudbu. Nenahrali byste neco spolu? A uz posledni vec: pokud mate rad Internet, proc nevidime Vas na pokecu? Zdravim jeste jednou, a dekuji za rozhovor a pisne. Budu pozorovat na jare, mozna se nekde setkame. 
3. září
16:00:07
S Jazem Colemanem jsme se příliš při natáčení filmu nepotkali. Na pokec nechodím, protože si tam povídáte Vy, moji fanoušci a co já bych tam mezi Vámi. Šnmírovat pod cizím pseudonymem ? Nebo snášet Vaše lichotky ? Nemůžu. Teď mě tu máte, tak si mě sežerte.

Nunu   3. září
15:20:03
Ahoj Jarku, jako vsichni nade mnou... dekuji za pisnicky,ktere dokazou oslovit snad kazdeho, pohladi i rozplaci. Moje otazka.. jak moc se zmenil tvuj zivot po Roce dabla? Lze se po takovem uspechu "nezmenit"? 
3. září
16:03:42
Já na to nemyslím. Jám mám teď jiné starosti, než nějaký film, který notabene už běží bez mého přičinění. To není jak koncertování. Při něm musíte každý večer dokazovat znovu a znovu co umíte, nebo kazit co neumíte. Ale film? - Jiné starosti ? Já se teď přestěhoval a netušil jsem, kolik knížek jsem si za ty roky do Těšína nanosil. Tak teď je musím nanosit do Ostravy. Například.

Markéta   3. září
15:20:31
Jarku, úvodem mého "dotazu" ti chci velmi, velmi poděkovat za zpříjemnění mnoha chvil v mém krátkém životě. A teď k téměř soukromému dotazu? Máš tušení, proč se v tolika folkových písních objevuje jméno Markéta? ;-) 
3. září
16:04:36
Markéta se mi po první - Bláznivé Markétě - stala trochu refrénem, symbolem něčeho více, než jen konkrétní osoby.

Lenka   3. září
15:20:43
Jarku, uz jsi definitivne presidlil z C.Tesina do Ostravenky? A jak si zvykas v novem velkomeste? 
3. září
16:08:03
" Ostravěnka - nové velkoměsto."
V tom je všecko.
Krásně jste to , Lenko, napsala.

Sonatina   3. září
15:21:44
Jen jsem chtěla říct, že si Tě moc vážím, vážím si Tvé práce a obdivuji ji... Jsi jedním z mála písničkářů, při kterým tajím dech a vrtím hlavou nad rýmy, verši a melodií... "Tvoje smutné srdce" je i mým smutným a milým srdcem :-))) Ať se Ti daří! 
3. září
16:09:22
To mě těší. Já mám taky pár písničkářů i básníků u kterých se mi tají dech. Vím, jaké to je. Potěšila jste mě, Sonatino.

Feda   3. září
15:21:46
Ahoj Jarku ! Jak se ti mimochodem hrálo s Čechomorem v amfiteatru v Chomutově ? 
3. září
16:10:31
Jo. Prima. Kdyby toho betonu bylo míň, možná by to bylo ještě lepší. Ale zase - pamatuju - publikum stálo za to.

Tomáš   3. září
15:22:23
Ahoj Jarku, tak ještě jednu otázku - jak vnímáš dnešní dobu, život u nás v Čechách, i ve srovnání s obdobím před rokem 1989? Máš pocit, že "tam nahoře" se opravdu něco zásadního změnilo?
Hezký den
 
3. září
16:20:17
Tomáši, to je na dlouhé povídání. Ale v krátkosti - pro mě je nejdůležitější, že už nemáme žádné nahoře a dole, žádné oni a my. Nenechte se zmást řečmi. Chtějí Vás pouze obalamutit. Chtějí Vám namluvit, že lépe než Vy vědí, co je pro Vás lepší. Můžu být neskromný ? -Já vzal svůj život do vlastních rukou. Jsem rád, že za všechno si teď můžu sám. Za to dobré, ale také za to zlé. To jsem pochopil a ulevilo se mi. Jsem nejsilnější ze své domácí smečky a tak se o nás musím postarat. Dostal jsem, nevím kruci proč, trochu talentu a tak ho nesmím promrhat. Zkouším se na lidi usmívat. A můžu li, pomáhám.

Robert   3. září
15:22:45
Jarku,zmíněný koncert pro zamilované byl super Tvým podáním,pořadatelstvím nikoliv,ale to nás nezarmoutí.Hlavním aktérem jsi byl Ty a my,ne pořadatelé.Letošní koncert v Telči byl opět jedinečný,musím jen poděkovat,i když vlhko po těle mi je ještě teď :o)).Jarku,lákalo by Tě znovu podniknout stejně obrovský koncert,ale s kapelou,příp. i s KP?Mimochodem,podepisoval jsi v Telči tričko pro Martinu?Mnoho úspěchů a inspirace do další práce... 
3. září
16:22:23
Já myslím, že k takovému nějakému koncertu někdy dojde. Pokud se ho, samozřejmě, všeci dožijem.

Michal   3. září
15:29:56
Ahoj (znovu)
Přiznám se že se mi koněčně podařilo sehnat černé nahrávky z tvých koncertů ještě před rokem 89 Jenže kdyby jsi je vydal znovu rád bych je zahodil a koupil si tvojí desku/kazetu. Myslím si, že Monika měla pravdu a doopravdy by stálo vydat desku vašich starých hitů. Vždyť ty "Archiválie" by vydaly na několik desek a nemyslím si, že by jim stáří ubralo na kvalitě...Ne?
 
3. září
16:25:14
Michale, jasně. Jenže ty jsi ty nahrávky získal, jak píšeš, až teď. Ale znám lidi / a o těch jsem mluvil / kteří si ty kazety nahrávali sami a to tak, že během celého koncertu drželi magnetofon nad hlavou. - Ta varianta s MP3 se Ti moc nelíbí ?

liba   3. září
15:43:55
Není čas se ptát,ale čtení je to moc zajímavé...a díky za Telč,se vším všudy,příteli:) 
3. září
16:26:33
Mám skluz. Je 16,25 a odpovídám, Líbo, na otázku, kterou jste položila v 15,43. Pokračujem ? Dobrá. Ještě chvíli to vydržím.

Dan   3. září
15:52:41
No, pekny koncert to byl, ale uz je to par let!! A radi bychom dalsi!! Jsou mista v Praze, kde rozhodne hrajete casteji. Takze nejaky duvod to mit musi! Nebo nam mistni lzou :-(( Takze at zije Pavilon cislo pet, to je nas celej svet! A prijedte k nam nekdy :-)) Diky 
3. září
16:28:38
Ještě jednou - o žádném důvodu, kromě toho, že míst ke koncertování je spousta a termínů málo - nevím.

Veronika   3. září
15:53:45
V tom případě (co se týče původu poezie a písní) s Vámi souhlasím :-) Děkuji za odpověď a přeji krásný den. Mail jsem si uložila a ozvu se. Pozdravujte PK. A rodinu taky. 
3. září
16:29:10
Vyřídím.

franta   3. září
15:53:47
Hodně štěstí ve Scrabble, skládání písní a samozřejmě životě
Za všechny
 
3. září
16:30:29
Po loňské nevydařené scrabblové sezóně, to snad letos bude už konečně lepší. Abych nedělal písničkářům ostudu.

Tom,Brno   3. září
15:56:32
Tak ta Blanka byla opravdu moje. Nabidka nasi kuchyne trva! P.S. A ze jsi rocker a ne folkar? 
3. září
16:31:40
Co já jsem, to kdybych věděl. V kuchyni končíval za našich časů každý pořádný mejdan. S hostitelkou nad ránem a nad kávou, když už se děti budily do školy.

Jana z Brna   3. září
15:57:19
Dobrý den Jarku,
dlouho nezapomenem na opravdu vyjímečný koncert společně s Čechomorem 06.06.2001 v Olomouci. Při Vašem vstupu na pódium bylo znát, že jste unavený (snad z právě probíhajícího natáčení filmu...), ale už po prvních tónech Darmoděje byla únava pryč. Společně s Vámi se rozzářil celý sál. Člověk se bál pomalu i dýchat, tak ho ta všudypřítomná síla pronášených písní pohlcovala. Nedá se to popsat. Nebyl to obyčejný koncert, byl to výlet někam, kam každý nevidí... Děkujeme.
 
3. září
16:32:53
To je hezké : výlet, kam každý nevidí. I já to tak kolikrát cítím.

Pavel Rada   3. září
15:58:08
Pro velký zájem prodlužujeme dobu, kdy je možné se ptát o 30 minut. Zároveň Vám všem děkujeme za zájem a Jarkovi za trpělivost.
Váš InternetFOLK
 
0.
*

marei   3. září
16:02:02
Jarku - slipy nebo trenky???:-) 
3. září
16:33:00
Nesmím.

Maďarka z Ústí   3. září
16:03:05
Co dělám za volantem? Přece jezdím a zpívám. Už si připravuji "rockovou" Básnířku na kytaru pro příští sraz v Čeladné. Přeji Ti hezký zbytek dne! Z.D. 
3. září
16:33:36
Ona jezdí a zpívá. Já zpívám a jezdím.

Lenka   3. září
16:03:12
Jarku, jak je to mozne, ze kdyz jsem nahodou v Tesine a prochazim podchodem, vzdy hledam blaznivou Marketu? 
3. září
16:34:17
Protože, ona tam ,Lenko, je. Některé věci a lidi nemizí.

crowley   3. září
16:05:40
Tak zeru. Mnam. Jen ze nam se tam po Vas moc stiska, proto, ze my jsme tak kvuli Vam, Pane Jaromire, ne jen pro srandu... A lichotky? Kdyz se setkavame uz jako kameradi a pratele (ve vetsine videli jsme se na setkani pokecaru), tak by to nebylo normalni, kdybychom porad mluvili pouze o Jaromire N. Jinak, neznamena to vubec, ze bychom Vas tam nechteli. Dokonce, na chatu jde obcas take zpivat Vase pisne :-). A co se tyka prezdivek: jsem Konrad bankowski z Warszawy a crowley. Dela to veliky rozdil? 
3. září
16:35:37
Ne. Super. Fajn. Konrade, sorry, pokud jsem se Vas dotkl. Vse O.K.

V.   3. září
16:05:57
Co knížky... zbývá na ně trocha času? A na jaké?... (Ráda se nechám inspirovat :-) 
3. září
16:37:39
No jejda. Čas mám na to, na co chci. Teď na ON-LINE. Večer mi tam leží Lhotákovy Z DĚJIN PONORKY, ale to proto, že jsem koukal na HLUBINU. Tak vypadají cesty mé inspirace.

z e-mailu   3. září
16:12:30
Tvoje, Vase, hudba

hladi po srdci, a boli tak jak kumst bolet ma...diky...a skladejte...

helena
 
3. září
16:38:17
Heleno, Vy víte. Co dodat.

Lucie, Praha   3. září
16:13:10
Takže tedy do třetice (a pro teď opravdu už naposledy) - zavírám oči a na klávesnici vyťukávám 7 písmen: KRIYSJH
Jaká bude Vaše odpověď? :-)
 
3. září
16:41:55
Kruci, scrabble ? - já tady v tom kalupu, který mám se psaním odpovědí už 2 a půl hodiny, vidím jen JISKRY za 16 bodů, ale to asi bude na prémii.

Blanka od Toma,Brno   3. září
16:13:58
Mily Jaromire, musim rict, ze mi Tom dal k narozeninam ctyri
Vase CD, ale nejvic ze vsech pisnicek se mi libi Tesinska!!
Ta je tak straaasne hezka!! Dekuju za ni i za ty ostatni! B.
 
3. září
16:42:40
Nepodezírejte mě ze samožerství ale Těšínskou mám taky rád. Něco se mi tam podařilo a já ani nevím, co.

V.   3. září
16:17:28
Snášet lichotky?... Opravdu je to tak těžké? ... :-))) Ostatně - můžete si za ně sám :-) (Ale ani já na pokec nechodím, takže bych Vás tam beztak nepotkala...)
Ale... není to někdy škoda? Jistá izolace (před fanoušky) je jistě nutná, ale nepřicházíte tak o setkání se zajímavými lidmi? Je těžké "dostat se do okruhu Vašich přátel?" Je těžké přesvědčit Vás, že Vás člověk jen neobdivuje, ale že Vám má i co říct? :-))) (Vím... "kamarádů" je všude plno...) :-)
 
3. září
16:45:30
Necítím se v izolaci, opravdu ne. Je mým štěstím, že si můžu vyjít do Tesca a nebát se ,že mě ušlapou. Muset se izolovat před lidmi, pro něž píšete písně do ghetta ,to by byla hrůza. Ale to mi, myslím, fakt nehrozí. Ať žijou hypermarkety a jiná veřejná shromaždiště.

Petr   3. září
16:17:46
V sobotu se mi zeni nejlepsi kamarad, odsvedcim mu to i kdyz mi uz dva roky dluzi tvou desku,(vlastne kazetu). Jsa svobodny nevim co mu mam poprat. Neporadil bys co se preje novomanzelum? 
3. září
16:47:05
Už je pozdě. Už se buď spletli nebo nespletli. Má zkušenost mi velí, že jestli si berete někoho, s kým se znáte 10 let nebo někoho koho znáte jeden víkend, je úplně jedno. Buď Vám to prostě vyjde nebo nevyjde.

Pavel Rada   3. září
16:27:40
Milý Jarku.
Moc děkuji za celou redakci InternetFOLKu a za všechny čtenáře, že sis pro nás udělal čas a že jsi odpověděl na všechny položené otázky.
Bude-li chuť a pokud budeš mít pocit, že by to mělo smysl, můžeme to, třeba za rok, zopakovat.
Nám bylo potěšením.
 
3. září
17:00:48
Za rok ? A proč ne. Bylo mi velkou radostí. Nashle,dovi,dozo,dosvi,bye. /Nashledanou,dovidenia,dozobaczenia,dosvidanija,bye/

Helena z Hobartu   3. září
16:29:34
Skladejte, skladejte Jarku, i kdyz vsechno mozna pomine...hlazeni po dusi je potreba. diky. diky ... 
3. září
16:59:03
Paní Heleno z Hobartu, jestli se nepletu a Hobart je tak vzdálen / mě se vybavují nějaké kolonie britské /, pak Vám děkuji za pozdravení dvojnásob, protože jste milým zakončením mého dnešního povídání si se světem.

Pavel Rada   3. září
16:31:19
Jo a mimochodem - kromě šéfredaktora InternetFOLKu jsem i programovým pracovníkem Divadla za plotem v Bohnicích. Je sice pravda, že se sem Jarka už nějakou dobu marně snažím dostat, ale musím dementovat to, že mi manažerka Jarka Nohavici neodpovídá na e-maily. Odpovídá, jen termín se nám nedaří domluvit.
To jen pro pořádek
 
3. září
16:53:32
Pane Pavle, jsem rád, že jste se ozval. Díky. Tak to totiž občas na chatech vypadá...vyťukané slovo je lehké a nemá váhu z očí do očí a pseudonym to zakryje..

Počet otázek celkem: 82, z toho nezodpovězených: 0
Honza Hučín 2002