InternetFOLK - hlavní strana
Archiv rozhovorů on-line
PAVLÍNA JÍŠOVÁ
v pondělí 5. 5. od 14:30 do 16:00

    ROZHOVOR ON-LINE

administrátor   5. května
14:24:33
Vítáme všechny návštěvníky online rozhovoru! Pavlína by se v nejbližších chvílích měla dostat k počítači a ohlásit se vám. Pokud budou mít odpovědi ze začátku menší zpoždění, omlouváme se vám a prosíme o chvilku strpení. 
0.
*

administrátor   5. května
14:26:36
Zdravím Pavlínu a přeji pohodový čas, zajímavé otázky, rychlé prsty a dobré spojení. 
5. května
14:31:18
Ahoj jsem na příjmu, zdravím Vás, ráda Vám odpovím, ptejte se, na co chcete. Pavlína

Petra   5. května
14:31:53
Ahoj Pavlíno. Jak jsi prožívala odchod od Nezmarů? Bylo to těžké rozhodování? 
5. května
14:34:16
Každé rozhodování je těžké, navíc Nezmárci byli pro mně jako manželství.Jsem ráda, že mi vše usnadnili. Navíc mám reference, že jim to skvěle hraje i beze mne. Bohužel nemohu přijít na výroční koncert, točím v této době svou pátou desku v Praze.

Soňa   5. května
14:31:57
Jak se daří obnova domu po loňských povodních? Moc vám přeju, abyste na ně mohli brzo zapomenout! Soňa 
5. května
14:36:09
Povodně už zvládáme, není vše v původním stavu, ale myslím, že mě to naučilo být méně náročnou, chci mít doma věci jen důležité. Vynášeli jsme ven spoustu zabahněných pitomostí. Zkrátka bohatej je člověk tím, že umí vyjít s málem, hlavně, aby se nic podobného neopakovalo!

Karel   5. května
14:32:44
Zdravím do Budějovic. Prý natáčíte novou desku? Je to pravda? A s kým? 
5. května
14:41:54
Já zdravím z Prahy. Nová deska bude venku na trhu v červnu. Natáčí ji má nová skupina CS Band ve složení Pavel Malina - kytary, Peter Szabados - dobro, Juraj Figura - baskytary, Pavel Plánka - bicí. To jsou stálí členové, dva Slováci a dva Češi, proto CS Band. Některé melodie napsal Michal Rőhrich, jinak vše je z mého autorství. Na CD hostuje Luboš Malina - banjo, pastýřská flétna a tarogáto, Peter Berki - piano, klávesy, kytara a další instrumentalisti jako překvapení

Jana   5. května
14:33:51
Zdravím všechny v InternetFOLKu. Prý chystáte nové CD? Jak se bude jmenovat, kdy vyjde a kde se natáčelo nebo bude natáčet? Děkuji za odpověď. 
5. května
14:44:20
Ahoj, Jano Cd se bude jmenovat Pavlína Jíšová a CS Band, to je název kapely, o které píšu výše, mělo by vyjít v červnu. Natáčí se ve studiu Good Day Jiřího Maška v Praze, kde teď momentálně jsem a dotáčíme.Má ze všeho obrovskou radost.

Dan   5. května
14:35:12
Nezmaři teď slaví po celé republice. Není Vám líto, že u toho nejste? 
5. května
14:47:43
Původně jsem měla od Nezmarů odejít až po oslavách, tedy sedmého května, ale povodně mě hodily jinam a vše urychlily. Líto mi to není, lítost jsem si prožila už vloni, když jsem pochopila, že můj čas u Nezmarů již vypršel. Nezmaři jsou nadále skvělí, mám na ně báječné reference, navíc doufám, že se budeme potkávat na stejných pódiích.

Jirka Halas   5. května
14:35:32
Překvapilo mě, když jsem vás na "Jantarové zemi" slyšel hrát na housle. Naučila jste se na ně kvůli vystudování pedagogické fakulty? A hrajete na ně i dnes? Jirka Halas 
5. května
14:49:46
Na housle jsem hrála už coby dítě školou povinné a pro obor Čj - Hv byla podmínka hrát na nástroj, to byly u mne housle. Dnes na ně nehraju, jen vyjímečně, vyžaduje to spoustu hodin cvičení, aby byl člověk poslouchatelnej a na to jsem líná, místo toho raději uklízím.

Standa Vávra   5. května
14:35:43
Hraje s tebou manžel Zbyšek Raška i v tvé nové kapele? 
5. května
14:53:51
Zbyšek se mnou v nové partě nehraje. Má školu na bicí a hraní bude víc, než by časově zvládl. Hraje se mnou Pavel Plánka, který se mnou točil již desku "Láska je nádech". Zbyšek je básník a písničkář, chce se věnovat tomuto oboru, chce číst a hrát v literárních kavárnách.Ale celá nová kapela u nás zkouší, takže je vlastně u toho. Navíc mi pomáhal s demo nahráváním mých nových písní a hrál je se mnou v duu v období kdy jsem ještě byla bez skupiny, za což mu velice děkuju.

Irena   5. května
14:36:06
Ahoj, zajímalo by mne, jestli nechystáš ty nebo Zbyšek nějakou knížku o vašem proplouvání muzicírováním? 
5. května
14:55:50
Zbyšek pořád něco píše, dozvíš se to Ireno na mých stránkách, kde je odkaz na něj www.jisova.cz. Já spisovatelské ambice nemám, i když jsem češtinářka, navíc vyjmenovaná slova už si nepamatuju.

Lenka   5. května
14:37:28
Hezký den, Pavlínko, moc rádi posloucháme s manželem Vaše písničky ať už v rádiu nebo na koncertech nebo doma z CD. Jsme Vaši vrstevníci a témata Vašich písniček nám jsou blízká. Zajímalo by mne, jak se stalo, že jste začala sama psát písničky. Absolvovala jste k tomu nějakou průpravu nebo to přišlo samo a nemusela jste se nic učit -jen jste v sobě prostě objevila talent ? Já ať dělám co dělám, vždycky z mých pokusů vyjde jen hloupoučký text, který nemá vtip.Děkuji a přeji úsměv a jarní sluníčko 
5. května
14:59:14
Přála jsem si psát. Pochopila jsem, že nemůžu obcházet autory a škemrat o písně,děkuju, že jsem dostala šanci dělat to, co mě baví. Je pro mě důležitý, abych věřila tomu, co napíšu, a aby se to dalo dobře technicky zpívat, tedy, aby to frázovalo. Je to pro mě dobrodružství, jako když vymýšlíte křížovku.

Irena   5. května
14:39:08
Jak jsi zvládala péči o dcerku, zvlášť v době, když byla ještě úplně malá? A jak to funguje teď, když jste oba na koncertě nebo na šňůře? 
5. května
15:02:29
Když byla Adélka malá, staral se především první manžel Rosťa, taky moje sestra Jiřina a babička Alena a přítelkyně Betty.Dnes je Adélce dvanáct a chápe, že máma hraje, sama taky zpívá, vystupuje s folklórem, hraje na klavír a vyhrála krajskou recitační soutěž. Moje písničky si zpívá a myslím, že mě podporuje v tom, co dělám. Dnes má své práce dost, chodí na gympl a trénuje kanoistiku - slalom.

Honza Hučín   5. května
14:41:51
Z některých náznaků mám dojem, že se přikláníš k východním filosofiím a náboženstvím. Je to tak? A pokud ano, co tě k tomu přivedlo? 
5. května
15:07:21
Zajímá mě, proč jsme tady na zemi, věřím v karmu, v duchy, v pozitivní a negativní energii, v to, že ze sebe jako lidi vzájemně bereme sílu, v to, že nemoci nás upozorňují na způsob našeho žití a jednání. Když píšu texty, všechny tyhle věci se mi tam samy nabízejí, věřím jim, tak je tam píšu. Navíc věřím homeopatii a má sestra se zabývá reflexní terapií.

Irena   5. května
14:43:31
Jeden čas jsem měla pocit, že chceš zkusit čistě písničkářskou dráhu, ale teď už máš zase kapelu, proč? Stýskalo se ti po doprovodu a vokálech? A jak bude kapela fungovat, bude to Pavlína Jíšová a XY nebo se považuješ za součást celku a schováš se pod název? 
5. května
15:12:31
Moje písničkářská dráha byla vědomě dočasná, odešla jsem od Nezmarů dříve, než bylo naplánováno, a nechtěla jsem vypadnout ze scény. Díky Zbyškovi, který mě doprovázel na bicí, jsem si troufla na to, sedět na pódiu sama a zpívat a hrát. Samozřejmě,že mám ráda plný zvuk a plné zpívání.Nový program se bude jmenovat Pavlína Jíšová a CS Band, což je moje nová kapela, která se mnou natočila novou desku, jistě však nadále budou situace, kdy budu hrát sama. Tomu se nebráním, je to pro mě přínos. Přesto hlavní kartu jsem vsadila na kapelu.

Irena   5. května
14:47:12
Jakým způsobem kapela zkouší, funguje zasílání mp3, CD apod. nebo se čas od času někde sházíte třeba na víkend? Jak pří tom Peter zvládá Grasshoppers (tedy pokud ještě hrají)? 
5. května
15:16:36
Peter už z Grasshopperts odešel, proto mohl jít ke mně. Je to skvělý hráč, dřív jsem ho znala jen podle jména. Za Slávka Hanzlíka, který měl půvedně hrát kontrabas přivedl slovenskéhu Juru Figuru na baskytary. Zkoušíme buď u Pavla Maliny nebo u mě. Muzikanti jsou natolik zdatní instrumentalisté, že nemusíme otrocky obehrávat písně. Navíc jsou všechny moje sólovky již někde natočené, stačí si je poslechnout. S novou deskou to bude zhruba 95 písní, které jsem sólově nazpívala, to myslím, je bohatý repertoár.

Roman   5. května
14:51:14
Ahoj Pavlino, byl jsem na vyrocnim koncerte Nezmaru v Praze a musim rict, ze byli sice perfektni, ale Tvuj hlas mi tam prece jen trochu chybel... Nechystas se alespon na letni snuru koncertu (napr. Zahrada, Telc) k nim pripojit? 
5. května
15:18:26
Když už se člověk jednou rozhodne, nevrací se zpátky, já sázím teď na kapelu CS Band. Ale v hospodě se určitě setkáme.

Irena   5. května
14:52:14
Jak skončila písnička Náměsíčná laň, uslyšíme ji v nějaké upravené verzi od tebe nebo se probojovala k Marii Rottrové nebo leží v nějakém archivním šupleti? 
5. května
15:20:29
Písničku dostal autor hudby Petr Hubacz a jestli se probojovala, to ví jen on, ale má snad i jiný text, který zpívá Romana s jeho Prstenem. Prostě žije.

Dana   5. května
14:52:56
Ahoj Pavlínko. Budeš letos na Zahradě? Nebo vůbec - na kterých festivalech tě potkáme? 
5. května
15:21:21
Na Zahradu jsem nebyla s kapelou pozvána. Kde hrajeme se dozvíš na mých stránkách www.jisova.cz

Zdenda   5. května
14:58:56
Fakt je láska jen nádech? :-) 
5. května
15:23:39
Není jen nádech. V textu je láska je nádech a ne jen.Láska tvoří nové a proto je nádech, alespoň já to tak cítím a bojím se vydechnout, abych neumřela a nepřestala tvořit, protože pro mě je život cesta a ne cíl.

Katka   5. května
14:59:57
Napsal ti na novou desku nějakou písničku zase Jarek Nohavica? A jaký je tvůj vztah k Jarkovi? 
5. května
15:26:58
Jarka znám skoro dvacet let, ale nic mi nenapsal. Žábu napsal Michal Rőhrich a já text. Jarkovi se píseň líbila nazpíval ji se mnou. Nikdy jsme ji živě nehráli, věřím, že se to někde povede.Jarek je vyjímečný člověk.

Olina   5. května
15:01:21
Ahoj, a co treba zpevnik, neplanujes? 
5. května
15:29:00
Zpěvník mám teď na stránkách www.jisova.cz. Doplním tam písně z nové desky. Nejsou tam noty, ale myslím, že akordy a nahrávka stačí. Když bude mít nějaké vydavatelství zájem, udělám i ty noty. Třeba i nějaké fotky.

Jarda   5. května
15:09:15
Znáš kromě InternetFOLKu i jiné internetové servery o folku? A navštěvuješ je? A jaký je tvůj vztah k internetu a počítačům? Díky 
5. května
15:31:30
Počítače jsem se bála a neuměla jsem ho ani zapnout. Teď už na něm umím napsat text, odeslat poštu a přijmout a se vznikem mých stránek vzniká a rozvíjí se i můj vztah k počítačům.Je to skvělá věc, nejseš s ním nikdy sám. Ale pozor, venku taky svítí slunce. Když píšu na počítači, mám dojem, že vystoupím z času.

Zdena   5. května
15:20:32
Zdravim pekne. Budete s novou kapelou i jezdit po koncertech? A chystate se do Brna? 
5. května
15:32:24
Brno tam někde je. Koncerty nabývají.Zkuste rubriku koncerty na mých stránkách www.jisova.cz

Václav K.   5. května
15:21:54
Dobrý den, zajímalo by mne, jak je Vám ve "stáji" Františka Linhárka, jestli si většinu hraní sháníte sama nebo se spíše spoléháte na manažera. A také bych rád věděl, zda nechystáte v ČB nějaké pravidelné koncerty-pořady, třeba s hosty. Díky V. 
5. května
15:34:59
Na Františka Linhárka spoléháme maximálně, ale občas někdo zavolá i mě, pak F.Linhárek hraní jen vysmlouvuje. V ČB mají pravidelné pořady Nezmaři a dělají to dobře. Necítím potřebu něco takového dělat, stačí mi, když si tam dvakrát za rok zahraju. Navíc doma není nikdo prorokem.

Stanina   5. května
15:22:56
Pěkný den. Byly doby, kdy jsi ve všech kapelách měla Tondu Hlaváče. Jste dál kamarádi? A nestýská se ti po něm teď, v nové skupině? 
5. května
15:39:58
S Tondou jsem byla několikrát na pivu, navíc i se Žalmanem, který se natrvalo vrátil do ČB. Tonda je nadále můj hudební bratr, ale teď na mě neměl vůbec čas, Nezmaři byli strašně vytížení, tak jsem alespoň navštívila jeho manželku, když on hrál s Nezmary. Historická událost.On hrál vždycky jen vedle mne poslední léta. A vidíte, každý jsme nahraditelný.

Jana   5. května
15:23:55
Plánujete ještě nějaké koncerty s původním Žalman & Spol.? Jak na tuhle dobu vzpomínáš? Přeju hodně štěstí, zdraví a lásky! 
5. května
15:42:56
Se Žalmanem se stýkáme jako kamarádi, veškerá iniciativa na společná hraní vzejde od něj, pakli-že to má smysl. Ale jak poslouchám současný spol. myslím, že je to zbytečné.Třeba budou nějaké spolupráce na deskách. Navíc já dnes mám v životě první šanci stát na pódiu především za sebe, u Pavla bych stála především za Pavla.

Jarda   5. května
15:32:31
To jsi ale neodpověděla na mou otázku, jestli znáš folkové internetové servery :-) 
5. května
15:43:53
Folktime, Internetfolk, víc neznám, poraď.

Soňa   5. května
15:33:05
Čím by byla ráda dcerka, až bude velká? Také zpěvačka? 
5. května
15:45:42
Zatím neví, chci aby se domluvila cizím jazykem, tak se učí NJ a AJ. Pak hlavně ať někde pracuje a je spokojená,snad jí ukazuju dost oblastí, které by ji mohly bavit.

Katka   5. května
15:33:40
A já bych se vsadila, že Žábu jsem živě slyšela - kdysi ve Strážnici na Zahradě... Asi se pletu? 
5. května
15:47:09
Žábu jsme hráli s ...a bastou, to je pravda, ale bez Nohavici. To jsme se nepochopily.

Terka Terčová   5. května
15:36:39
Ahoj Pavlí, moc moc zdravim z Olomouce. Chci se jen zeptat, jestli už víš datum vydání nového cd...už se na něj vážně těším jak malý děcko. Měj se moc hezky, ať všechno klape doma i v práci a brzy někde ahoj. 
5. května
15:48:18
Ahoj Terezo, v červnu se to má narodit. Hlavně o Tobě slyším, že máš úspěchy a líbíš se. Já přeju hodně štěstí.

Terka Terčová   5. května
15:49:37
Jé, tady je to mrtvý - tak to já se ještě budu ptát:o) Zajímalo by mě, jestli třeba budeš teď s klukama hrát i písničky z cd s Druhou trávou. Třeba Žanetu nebo Něco lehčího...ty jsou vážně nádherný a s a bastou jste je moc nehráli, viď? 
5. května
15:52:31
Konečně jsem měla čas se napít piva.Jasně, že se bude hrát něco i z Druhý trávy. Navíc na nový desce hostuje Luboš Malina.Na banjo, tarogato a pastýřskou flétnu.Ta má zvuk jako ta ve filmu Titanic.

Honza Hučín   5. května
15:50:12
Pavlíno, děkuju, že sis na nás udělala čas, a přeju hodně lásky nejen na jaře. Ještě se zeptám na jednu věc: kdyby ses měla znova rozhodnout, co budeš v životě dělat, změnila bys něco? Díky Honza 
5. května
15:54:40
Nic bych neměnila. Jen bych chtěla umět hrát pořádně na klavír- kvůli psaní písní a na kytaru - kvůli koncertnímu hraní to mi moc chybí. Když v minulosti všichni říkali jen zpívej a nehraj a taky to bylo pohodlný, to chci v rámci možností vylepšit.

Terka Terčová   5. května
15:50:48
Jé, moc děkuju, to si považuju:o) Taky máš na tom obrovskou zásluhu. Vážně. 
5. května
15:55:19
Tak jo, někde se setkáme na pódiu.

Administrator   5. května
15:53:48
Koukám, že otázky pomalu došly a vše je zodpovězeno. Takže za celý InternetFOLK a jeho čtenáře Pavlíně děkuji za to, že si na nás našla čas a strávila ho u internetu místo na sluníčku. Přeji, aby se deska líbila a prodávala a nová kapela měla vyprodané sály.
Pavel Rada
 
5. května
15:56:12
Já děkuju za pozvání a bylo to příjemné dobrodružství, třeba zase za rok se těší Pavlína Jíšová ahoj

Počet otázek celkem: 34
Honza Hučín 2002